Адвокат рассказал о правах родителей во время карантина

Просмотров: 1616

11 марта 2020 15:42

Адвокат рассказал о правах родителей во время карантина фото
Если школы и детсады закроют на карантин, родитель имеет право на отпуск

В связи с введением общенационального карантина, родители задумались, куда определить ребенка, когда закроют дошкольные заведения и школы.

Мелитопольский адвокат Андрей Беляев, на своей странице в «Фейсбук» прокомментировал ситуацию с точки зрения закона:

«Если на период карантина детские сады и школы закрывают, то работодатель обязан предоставить родителю отпуск по уходу за ребенком. Но , к сожалению, за свой счет.

Пунктом 3-1 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території», - написал А. Беляев.


Имя:
Ваш комментарий:

Аноним
11 марта 2020 г. (16:00)

Да нет там такого.открой и почитай аДВОКАТ!

Лариса
11 марта 2020 г. (18:01)

Что происходит не пойму. В СМИ сообщают, что Верховная Рада закрыла все школы. Наша классный руководитель прислала в родительский чат сообщение, что завтра всем в школу (ребенок учится в школе 22). Наша школа Верховную Раду имела ввиду?

Аноним
11 марта 2020 г. (18:25)

украинский нарид устал не столько от вайны, сколько от монобильшости и идиотизма

Аноним
11 марта 2020 г. (22:04)

Вопрос. Допустим мать воспитывает одна ребёнка 5 лет, работает, ребёнка оставить ненакого. Что делать? Сидеть 3 недели без зароботка? 

гость
11 марта 2020 г. (23:03)

3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний) або якщо дитина, якій не встановлено інвалідність, хвора на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, а якщо дитині встановлено категорію "дитина з інвалідністю підгрупи А" або дитина, якій не встановлено інвалідність, отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги - до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку.

Перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів тощо, що дає право працівнику на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину, якій не встановлена інвалідність, затверджується Кабінетом Міністрів України;

{Пункт 3 частини першої статті 25 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 2476-VIII від 03.07.2018}

{Пункт 3 статті 25 в редакції Закону № 2318-IV від 12.01.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом № 120-VIII від 15.01.2015 - зміна набирає чинності з 01.01.2015, № 2476-VIII від 03.07.2018}

3-1) матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території;


Похожие новости: