Сім чудес Запоріжжя: Які місцеві пам’ятки складають конкуренцію найвідомішим світовим

Просмотров: 721
31 мая 2019 12:34
На Запоріжжі є чимало цікавих об’єктів, які можна назвати аналогами всесвітньо відомих туристичних пам’яток.

До списку найцікавіших пам’яток входять сотні природних та рукотворних об’єктів у різних країнах, що ваблять туристів з усього світу. Запоріжжя, на жаль, важко знайти у подібних ТОПах цікавинок, тож журналісти "Depo.Запоріжжя" зробили власний ТОП-7 запорізьких див, що є аналогами світових пам’яток.

Скіфський стан, Хортиця, Запоріжжя - Моаі, острів Пасхи, Чілі

Історики вважають, що мовчазні велетні з’явились на острові Пасхи у Тихому океані у XIII-XV сторіччях. Величезні монолітні статуї встановлювали на погребальних або церемоніальних місцях аборигени. Середня вага статуй - близько 10 тонн, найбільша важить 82 тонни. Лише сто років тому вчені з’ясували, як саме місцеві виготовляли та встановлювали такі великі скульптури.

Кам’яні статуї встановлювали у своїх степах і наші предки - скіфи та половці. Людиноподібні кам’яні баби розташовували на курганах у III-V сторіччях до нашої ери. Музей під відкритим небом “Скіфський стан” запрошує відвідувачів поринути в атмосферу стародавнього життя: баби тут встановлені просто неба, поруч з курганами, частина з яких була споруджена ще скіфами.

Де: острів Хортиця, можна доїхати на автомобілі або громадським транспортом і дійти до стану пішки

Вхід: безкоштовно
Асуанська гребля, Запоріжжя – Асуанська гребля, Єгипет


Асуанська гребля, побудована у XX сторіччі змінила історію Єгипту. Вона допомогла остаточно приборкати Ніл, який тисячоліттями регулярно затоплював єгипетські поселення і був несуднохідним більшу частину року. Будівництво греблі посилило позиції країни і дало потужний поштовх розвитку її аграрної галузі.

Мало кому відомо, що цього всього могло не статися б, якби не Запоріжжя. Саме тут, у Дніпровському районі, розташований прототип Асуанської греблі. Розробляли проєкт спеціалісти інституту “Гідропроєкт”, автори відомої вже тоді Запорізької ГЕС. Щоб довести владі Єгипту, що споруда буде працювати, її зменшений у сотні раз прототип побудували у Запоріжжі, неподалік острова Хортиця. За даними краєзнавців, десь півтора року на об’єкті велись випробування - туди навіть підвели дніпровську воду.

Де: у Дніпровському районі Запоріжжя, доїхати можна власним авто або будь-якою маршруткою до вулиці Сергія Синенка, а потім пройтись пішки

Вхід: вільнийКупальні, село Терпіння, Мелітополь - Купальні Сечин'ї, Будапешт, Угорщина

Купальні Сечин’ї у Будапешті - найбільший банний комплекс Європи. Тут є кілька десятків басейнів з термальною водою, адже комплекс побудовано на численних джерелах. Геть увесь рік тут повно людей - як туристів, так і мешканців Будапешта.

Парк “Цілющі джерела” розташований поблизу села Терпіння Мелітопольського району. П’ять джерел із цілющою водою б’ють на горі і вода з них стікає у невеличке озеро. Поблизу озера є і спеціально облаштована купіль. Вода в кожному з джерел має різний хімічний склад і є лікувальною. Вона надзвичайно чиста і довго залишається свіжою, якщо набрати її з собою. Відвідувачі можуть не лише скупатись у цілющих водах, але й провести день на природі, що також дуже корисно.

Де: село Терпіння розташовано недалеко від Мелітополя; сюди можна доїхати рейсовим автобусом або власним автомобілем

Вхід: вільнийНаталівський кар’єр, Запоріжжя - озеро Комо, Італія

Озеро Комо або, як його ще називають, Ларіо - мабуть, найвідоміше озеро Італії. Тут розташований надзвичайно дорогий курорт і побудовані вілли десятків зірок шоубізу - адже і саме озеро, і природа навколо надзвичайно гарні.

Блакитна вода та мальовнича природа навколо є і в Запоріжжі - у затопленому гранітному кар’єрі, який у народі звуть Наталівським. Це популярне місце для відпочинку: чиста вода і близькість до міста подобаються запоріжцям.

Де: біля села Наталівка, доїхати можна рейсовим автобусом із Запоріжжя

Вхід: вільнийЗамок Попова, Василівка - Червоний Дім, Лондон

Неоготичний архітектурний стиль народився в Англії у XVIII сторіччі. Він швидко завоював популярність та став фактично національним стилем Великої Британії. У цій країні чимало будівель у цьому стилі. Наприклад, “Червоний дім” в історичному районі Лондона. Його будували як сімейну садибу письменика та художніка Вільяма Морріса. Наступні роки тут вирувало творче життя Лондона - у садибі збирались письменники та поети.

Надзвичайно схожа, адже побудована у такому ж стилі, будівля є і на Запоріжжі - це садиба Попова. Побудована за класичними канонами неоготики з елементами бароко, ця садиба довгий час була найкрасивішим комплексом краю. Сьогодні від нього залишились лише окремі деталі - сам палац зруйнований повністю. Але збереглись флігелі, обзорна вежа і кінний двір - навіть це дивує.

Де: у місті Василівка, в 40 кілометрах від Запоріжжя; доїхати можна на автомобілі або рейсовому автобусі, з автостанції до садиби можна дійти пішки

Вхід: 30 гривень - для дорослих, 15 - для дітей, пенсіонерів, студентівКам’яна Могила, Мирне - Стоунхендж, Єймсбері

Стоунхендж - один з найбільш відомих та загадкових пам’ятників світу. Споруда, яка створена із величезного каміння, викликає питання вже сотні років. Вчені досі не дісталися єдиної версії про те, хто, навіщо і коли побудував Стоунхендж. У різні часи його вважали обсерваторією, гробницею, святилищем.

Загадкова споруда з каміння є і на Запоріжжі. Вчені вже багато років досліджують тутешню Кам’яну Могилу. Споруда утворилась природним шляхом тисячі років тому і за цей час встигла побачити чимало народів. Малюнки на камінні датуються різними епохами: від пізнього палеоліту до середньовіччя. До цього часу вчені не зійшлися у тому, як саме загадкову споруду використовували наші предки і які загадки вона ховає.

Де: поблизу села Мирне Мелітопольського району, доїхати можна на автомобілі або на рейсовому автобусі, який ходить з Мелітополя

Вхід: 20 гривень - для дорослих, 20 гривень - для дітей, пенсіонерів та студентівБотанічний сад, Запоріжжя - Парк Кема Сакурономія, Кіото

Щороку тисячі японців та туристів рушають до парків, щоб помилуватись рожевими квітами. Під час О-ханамі, свята цвітіння сакури, японці влаштовують у парках пікніки, місця для яких нерідко займають ще вдосвіта.

Можливість помилуватись цвітінням сакури у затишному весняному парку є і у запоріжців - ці дерева вже кілька років ростуть у місцевому ботанічному саду. Запорожцям пощастило більше, ніж японцям - адже поки що О-ханамі не дуже популярна у нашій країні традиція, тож місця для пікніку не треба займати за декілька годин. Окрім сакур у ботанічному саду чимало інших красивих рослин і затишних куточків для відпочинку.

Де: у Шевченківському районі Запоріжжя, можна дістатись маршруткою (зупинка - "Вулиці Чарівна"), трамваєм, таксі або власним автомобілем

Вхід: 40 гривень - для дорослих, 20 - гривень для дітей.Источник: zp.depo.ua
Имя:
Ваш комментарий:

Алина
2 июня 2019 г. (10:17)
"Вхід: 20 гривень - для дорослих, 20 гривень - для дітей, пенсіонерів та студентів".... Найдите отличия
Anonim
2 июня 2019 г. (10:19)
Пардон - уточняю: речь идет о входных билетах на Каменную могилу в разделе "Кам′яна Могила, Мирне - Стоунхендж, Єймсбері"

Похожие новости: