Комісія ООН: катування мешканців в Херсонській та Запорізькій областях є широко розповсюдженим та систематичним

Переглядів: 253

26 вересня 2023 14:40

Комісія ООН: катування мешканців в Херсонській та Запорізькій областях є широко розповсюдженим та систематичним фото

У Незалежній міжнародній комісії ООН з розслідування порушень в Україні повідомляють, що застосування катувань російськими військами на окупованих територіях є широко розповсюдженим та систематичним.

25 вересня у Женеві (Швейцарія) Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні представила звіт Раді по правам людини. У комісії заявили про наявність багаточисленних доказів того, що російські військові скоюють воєнні злочини в Україні.

«Комісія також зосередила свою увагу на розслідуванні порушень особистої недоторканності в регіонах, які тривалий час перебували під російською окупацією, а саме в Херсонській та Запорізькій областях. Комісія зібрала подальші докази того, що застосування катувань російськими збройними силами на підконтрольних їм територіях було широко розповсюдженим та систематичним. Жертвами таких катувань, насамперед, ставали особи, звинувачувані в тому, що вони є інформаторами українських збройних сил», – заявив голова комісії Ерік Мьосе під час виступу перед Радою з прав людини 25 вересня.

За його словами, комісія встановила, що катування, здебільшого, відбувалися на території різних установ позбавлення волі, підконтрольних російській владі.

«У цих різних установах під час допитів застосовувалися схожі методи катувань, головним чином, з метою отримання інформації від жертв. Це призводило до сильного болю та страждань. Один потерпілий, який зазнав катувань електричним струмом, заявив: «Кожного разу, коли я відповідав, що чогось не знаю або не пам'ятаю, мене били струмом. [...] Я не знаю, скільки це тривало. Мені здавалося, що вічність», – розповів голова комісії.

Мьосе зазначив, що у деяких випадках катування застосовувалися із такою жорстокістю, що призводили до смерті жертви.

Комісія продовжує документувати місце розташування та інформацію щодо таких установ, ще раз підтверджуючи свої висновки про повсюдне застосування катувань російською окупаційною владою.

Джерело: Радіо Свобода
Схожі новини: