Найбільш затребувані: запорізькі роботодавці шукають кваліфікованих робітників

Переглядів: 190

7 вересня 2023 17:30

Найбільш затребувані: запорізькі роботодавці шукають кваліфікованих робітників фото

Ринок праці, як і економіка України, із запровадженням воєнного стану зазнав негативного впливу у зв’язку з тим, що значна кількість роботодавців зупинила або скоротила свою діяльність.

Але, не дивлячись на воєнний стан, ряд підприємств продовжує свою роботу. І їх кількість збільшується. Про те, чи можна сьогодні працевлаштуватися, розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

- Сьогодні роботу знайти не дуже просто, але можливо, - вважає Ірина Олександрівна.

У базі даних служби зайнятості значно зменшилась кількість вакансій. Так, з початку року роботодавцями було надано 2,8 тис. вакансій, тобто на 41% менше, ніж за аналогічний період минулого року (було 6,8 тис. вакансій). Також на 37% зменшилась і кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості (з 2,2 тис. до 0,8 тис.). Але є тенденція до їх збільшення: роботодавці повертаються у Запоріжжя, розгортають бізнес і відновлюють роботу підприємств.

Традиційно зберігається тенденція щодо найбільш затребуваних вакансій робітничих професій. Як розповіла Ірина Дуднік, на сьогодні найбільш затребуваними є:

  • слюсарі – 89 вакансій (середній розмір заробітної плати 12048 грн);
  • кухарі, пекарі – 13 вакансій (середній розмір заробітної плати 9280 грн);
  •  електромонтери – 27 вакансія (середній розмір заробітної плати 11900 грн);
  • токарі – 26 вакансій (середній розмір заробітної плати 13230 грн).
  •  інженери – 33 вакансій (середній розмір заробітної плати 11700 грн).

«На жаль, наразі спостерігається невідповідність професійного складу зареєстрованих безробітних до наявних актуальних вакансій. Частка безробітних чоловіків складає близько 30 відсотків від загальної кількості безробітних. А більшість заявлених вакансій потребують фізичних навантажень», - підкреслила директорка Запорізького ОЦЗ.

Переважна більшість безробітних,  які стоять на обліку у службі зайнятості - їх 70% - це жінки  середнього віку, категорії 45+. Є й молоді, які не можуть працевлаштуватися, тому що і під час війни роботодавець хоче брати до себе на роботу людей з досвідом.

Заробітна плата по вакансіям, які надані роботодавцями для укомплектування СЗ, заявлена від 6700 грн. до 35000 грн.

Найвищу заробітну плату пропонують: ТОВ "ФАВОРИТ ЛОГІСТІК" - водій автотранспортних засобів(35 000 грн); КП «ВОДОКАНАЛ» - начальник зміни (25000 грн), ТОВ "ЗАПОРІЗЬКИЙ ЗЕРНОВОЗ" — інженер-конструктор (25000 грн).

Всього у 2023 році роботодавці області надали інформацію про 3749 вакансій. Із мінімальною заробітною платою зареєстровано 1052 вакансії — 28%, із заробітною платою від 15000 грн - 404 вакансії (11%).

На сьогодні середній розмір запропонованої заробітної плати становить 11167 грн. на місяць.

56% наявних вакансій в 2023 році були, за інформацією Ірини Олександрівни, укомплектовані за сприяння служби зайнятості. До речі, ознайомитися з вакансіями можна декількома способами: відвідати найближчий центр зайнятості, на сайті державної служби зайнятості, переглянути чат-бот в телеграм каналі, на єдиному порталі вакансій.

На сайті Державної служби зайнятості працює електронний сервіс «Єдиний портал вакансій», який на сьогодні налічує майже 3,8 тис. пропозицій вакантних посад по Запорізькій області. Співпрацюють та інформаційно взаємодіють на платформі 6 найбільших сайтів з працевлаштування, серед яких work.ua, robota.ua, та ін.

Крім того, у службі зайнятості можна безкоштовно отримати рекрутингові послуги.

«Робота фахівців з рекрутингу полягає у здійсненні оперативного та ефективного пошуку кандидатів відповідно до вимог роботодавця, рекрутери виступають в ролі посередника між роботодавцем та шукачем роботи», - інформує Ірина Дуднік.

Директорка Запорізького ОЦЗ зазначила, що за результами роботи рекрутингу, підприємства, з якими була налагоджена співпраця, залишилися задоволеними та надалі готові працювати: КП ЗМР «Муніципальна Варта», ТМ «Козацька Ферма» та інш. Співпрацює служба зайнятості з підприємствами, які допомагають у відновленні зруйнованої інфраструктури: ПАТ «Запоріжжяобленерго», АТ «Запоріжгаз».

Основні переваги метода рекрутингу для роботодавців:

  •  роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів, тому що попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами;
  • не потрібно витрачати кошти, адже подібна послуга надається в центрах зайнятості на безкоштовній основі;
  • роботодавцю не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, адже він може скористатися онлайн-сервісами та ресурсами служби зайнятості;
  •  роботодавцю не обов’язково мати в штаті менеджера з підбору персоналу при умові співпраці з центром зайнятості.

Цифри і факти

З початку 2023 року фахівцями відділів та секторів рекрутингу, на яких покладені функції роботи по типу рекрутингу було залучено до співпраці 939 роботодавців, які надали інформацію про 882 вакантні посади.

Альтернативна база резюме налічує 1593 осіб.

Проведено співбесіди та направлено на роботу 1242 шукачів, укомплектовано з використанням елементів рекрутингу Запорізькою обласною службою зайнятості 397 осіб.

 
Схожі новини: