Мелитопольский инфекционист: от «короны» спасет не маска, а изоляция

Просмотров: 3180

30 марта 2020 13:40

Мелитопольский инфекционист: от «короны» спасет не маска, а изоляция фото
Изоляция сейчас важнее всего

В мелитопольских аптеках по-прежнему нет одноразовых медицинских масок, при этом горожан без маски сегодня не пускают ни в магазин, ни на прием к врачу. Да и сами мелитопольцы уже косо смотрят на тех, кто нарушает «масочный режим», а еще спорят о том, кто должен носить маски и от чего они защищают.

О культуре ношения масок рассказала мелитопольский инфекционист, консультант ВОЗ по иммунопрофилактике Надежда Дребот:

- Звичайно, маски потрібно носити, про захист обличчя треба дбати. Але на першому місці має бути ізоляція. Зараз треба прив’язати себе до свого будинку і не гуляти містом, не виїздити на шашлики.

Вчора мелітопольці спокійнісінько гуляли. Сьогодні йду на роботу – біля «Квалітету» стоять таксисти. Один у масці, у другого шарф на носі, третій не має нічого. Дистанцію один від одного не тримають – спілкуються. Далі один із таксистів повезе пасажира і, можливо, саме він буде асимптоматичним, тобто без явних ознаків, носієм коронавірусної інфекції. Пасажир заразить таксита, той поспілкується і колегами, вони повезуть інших пасажирів. Де тоді будемо шукати крайніх? Сьогодні ситуація біля «зеленої» поліклініки: йдуть люди, багато йдуть і несуть маски на підборідді. Потім своїми брудними руками, якими торкалися всього, надівають їх на обличчя. Дехто носить ті маски по кілька днів.

Іще питання: як люди оброблюють своє взуття? Адже люди плюють на землю, кидають недопалки – а ми ходимо, збираємо весь отой бруд і несемо до своїх домівок. А на асфальті коронавірус зберігається до 12 діб!

Люди не думають сьогодні, а потім почнуться «жнива» і маска вже точно не врятує. Тому зараз не про маски треба говорити, а про ізоляцію, суворий карантин. Дома треба сидіти!

Але якщо вже конче потрібно війти у соціум, треба вдягати маску, а краще ще й перчатки. Мати при собі дезрозчин. Маска здатна захистити при близькому контакті, вбереже обличчя від чужого секрету під час чхання чи кашлю. Маска на хворій людині не дозволить секрету розлетітися навколо. Тож носити маску мають усі.

Проте це не єдине, про що треба пам’ятати. ВОЗ рекомендує неуклінно дотримуватися п’яти кроків: часто мити руки з милом і дезінфікувати їх, дотримуватися етикету кашлю (робити це у серветку, згиб ліктя), не торкатися руками обличчя, тримати дистанцію мінімум 1,5 м і за появи симптомів ГРВІ повідомити про це свого лікаря у онлайн режимі. Як бачите, маска  чи засоби індивідуального захисту навіть не звучать.

Тобто маска зараз – це не основне  і не головне. Карантин і ізоляція – ось, що зараз важливо.


Имя:
Ваш комментарий:

Ира
30 марта 2020 г. (16:44)

какая изоляция - когда бойко ,щербак и директора школ и садиков гоняют людей на работу,тркбуют сидеть в детском садике .им хоть в морды сцы -они говорят одно делают другое.воспитатели с 8.00 до 17.00 в пустом здании тупо закрыты сидят. Где полиция,почему не штрафуют

Аноним
31 марта 2020 г. (11:11)

Да изолируйте эту раненую муйданом Дребот,это сестра Супрун,от нее один вред


Похожие новости: