Співпраця з ворогом: СБУ нагадує про сувору кримінальну відповідальність за державну зраду

Переглядів: 223

2 жовтня 2023 16:35

Співпраця з ворогом: СБУ нагадує про сувору кримінальну відповідальність за державну зраду  фото

Громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він, на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників жодних дій не вчинив. Натомість добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Як повідомляє УСБУ в Запорізькій області, у випадку злочинної співпраці, статтею 111 Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за діяння, умисно вчинене українським громадянином на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.

Зокрема, це перехід на бік ворога у період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України. Такі дії, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

У разі надходження пропозицій від представників спецслужб, збройних сил рф та призначених ними окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях України, закликаємо за можливістю повідомляти на телефон гарячої лінії Управління Служби безпеки України в Запорізькій області: (061)239-60-40.

Інформація буде одразу перевірена. Анонімність СБУ гарантує.


 
Схожі новини: