Допомагали провести псевдореферендум: на Запоріжжі СБУ повідомила про підозру ще двом зрадникам

Переглядів: 270

5 вересня 2023 23:15

Допомагали провести псевдореферендум: на Запоріжжі СБУ повідомила про підозру ще двом зрадникам   фото

Співробітники Служби безпеки України зібрали доказову базу відносно чергових колаборантів, які допомагають країні-агресору встановлювати та підтримувати окупаційний режим на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Про їх «подвиги» повідомляє УСБУ в Запорізькій області.

Зокрема, слідчі СБУ повідомили про підозру мешканцю с. Менчікури, який з початком російської агресії схвалював дії окупантів та усіляко їм сприяв. Його було призначено старостою селища від окупаційної адміністрації держави-агресора, створеної на тимчасово окупованій території Веселівської селищної територіальної громади.

Перебуваючи на посаді, він насамперед посилив податкове навантаження на підприємців району з метою фінансування незаконної адміністрації та представників країни-агресора. За його наказом окупантам були надані права на управління захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, що перебувають у власності громади.

Другий функціонер – мешканець Бердянського району, з перших днів окупації пішов на співпрацю з агресором. За це його призначили старостою «села Елизаветовка Коларовской объединенной территориальной общины». За його наказом складені списки землевласників, які виїхали з ОТГ для подальшої конфіскації та привласнення майна. Фермерів, які залишились він примушує перереєстровувати суб’єкти господарства за законами рф.

Також він змушував місцеве населення отримувати російські паспорти, погрожуючи виселенням, приймав безпосередню участь у допитах проукраїнськи налаштованих мешканців.

За даними слідства, у вересні 2022 року, діючи на виконання вказівок окупаційної влади та за підтримки збройних формувань рф, зрадники особисто провели комплекс заходів для підготовки та організації проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях.

На підставі зібраних доказів слідчі УСБУ в Запорізькій області повідомили фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Наразі зловмисники переховуються на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, але співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.

Заходи із документування злочинної діяльності здійснюють співробітники Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

 

 
Схожі новини: