В Запорожье освятили особенный рушник "Женское счастье"

Просмотров: 369
7 июня 2020 18:34
В Запорожье освятили особенный рушник Женское счастье фото

Запорожанки вышили обереговый рушник для женщин

Как сообщает «Индустриалка»,  в Украине отмечают Троицу. Запорожцы массово пришли на службу в собор Святой Троицы ПЦУ. По традиции люди пришли в храм с цветами и травами. А  участницы организации «Запорізькі берегині» принесли в собор рушник.

Рушник под кодовым названием «Женское счастье» запорожские мастерицы вышивали около двух месяцев. Закончили его ко Дню вышиванки. А вот теперь решили его освятить.

Обряд провел епископ Запорожский и Мелитопольский ПЦУ Фотий.

Как рассказала координатор организации «Запорізькі берегині» Елена Шевчук, рушник создавали только те мастерицы, которые счастливы замужем, воспитывают детей или внуков.

— Нам дуже хотілося створити дійсно сакральну річ, біля якої будь-яка жінка могла попросити собі щастя і всього, особистого чого їй не вистачає. Сподіваюсь, що нам це вдалося, бо ті пані, які постояли під нашим рушником 21 травня, розповідали, що відразу відчували прилив енергії. Такий рушник ми не вигадали, він був в обрядах наших пращурів і такий малюнок знайшли на старовинних рушниках, — рассказала Елена Шевчук. —  Починали вишивати у жіночому колі з молитвами і добрими думками про все жіноцтво України. А далі рушник почав мандрувати від родини до родини. Нажаль, через карантин не всі майстрині змогли долучитися до роботи, але кожна з вишивальниць додала своєї любові,  вдачі і таланту щасливому рушнику. Ми віримо, що кожній запорізькій пані він подарує особисте щастя.

Рушник  планируют вывешивать на праздники в церкви Покровы Пресвятой Богородицы на острове Хортица.

Имя:
Ваш комментарий:

Похожие новости: