«Либо говорите на русском, либо до свидания»: в госучреждениях не понимают украинского языка

Переглядів: 1647

2 липня 2019 20:45

«Либо говорите на русском, либо до свидания»: в госучреждениях не понимают украинского языка фото

Редактор Алена Романюк, собирая информацию для ресурса «Потой бік новин» о массовом нашествии опасных насекомых в Кирилловке решила получить комментарий в Мелитопольском городском отделе ГУ «Запорожский лабораторный центр».

Журналист дозвонилась в приемную, но когда она заговорила с секретарем на украинском языке, в ответ услышала, что нужно говорить на русском, так как ее не понимают. Алена продолжила разговор на украинском языке, но секретарь, не желая понимать, просто кинула трубку. Такое хамское поведение шокировало девушку.


Своими впечатлениями Алена поделилась на своей странице в Фейсбук:


«Про держустанови, хамство, українську мову і фактчекінг.
Мені щойно нагрубіянила пані із мелітопольської держустанови, сказала, щоб я зверталася російською, бо української пані у приймальні не розуміє. Нагрубіянила і кинула трубку. Востаннє зі мною таке траплялося у Харкові у 2010 році, коли продавчиня у магазині відмовилася мене обслуговувати, бо я розмовляла українською.
Одразу скажу, спілкуюся українською мовою, але розумію людей, які погано володіють українською або для яких рідна мова - російська. Ніколи не змушувала когось переходити на іншу мову і не терпітиму, якщо змушуватимуть мене. Головне, щоб ми розуміли один одного. Люди в держустановах мають спілкуватися із відвідувачами українською, оскільки вони отримують зарплату із податків, які плачу у бюджет, в тому числі я.
Повернемося до сьогоднішньої історії.
Кинула Olena Churanova інформацію для По той бік новин - ніби-то у Мелітополі "нашестя" морських бліх, які кусають дітей та дорослих. Єдине джерело, яке про це пише - РІА Мелітополь. Усі решта ЗМІ (українські і російські посилаються саме на РІА Мелітополь) і розганяють зраду.
Для того, щоб написати матеріал, починаю шукати інші джерела. Якщо у Мелітополі "нашестя" морських бліх, то про це мали б знати у міському управління охорони здоров'я. Телефоную туди - пані у приймальні пояснила, що вона не володіє інформацією і не може коментувати це. До речі, пояснила українською мовою. На запитання, хто може прокоментувати це, мені дали контакти Головного позаштатного спеціаліста з епідеміології, завідувача відокремленого підрозділу Мелітопольського міського відділу ДУ "Запорізький лабораторний центр" Склярова Романа Васильовича (телефон приймальні 43-54-08).
Телефоную. І тут почалося:
- Добрий день. Мене звати Альона Романюк, я редакторка...
- Девушка, подождите. *На фоні дзвонить мобільний телефон - Альо, Зоя. Я сейчас перезвоню. У меня тут другая линия. - Да
- Я редакторка інформаційної ...
- Говорите на русском, я не понимаю украИнский
- Я не розмовляю російською. Можу українською або англійською
- Ну тогда ето ваши проблеми.
- Перепрошую, а ви працюєте в державній установі?
- Я вас нє понімаю. Лібо говорітє на руском, лібо до свіданія.
*І кинула трубку.
Сказати, що я в шоці від цього - не сказати нічого. Я неодноразово спілкувалася з різними фахівцями держустанов у південних та східних областях. Хтось із них відповідав українською, хтось російською, але в такому тоні зі мною ніхто ніколи не говорив. Більше того, ніхто не змушував говорити російською. Люди завжди надавали інформацію і виконували свої обов'язки.
Передзвонюю, бо мені ж треба інформацію перевірити. Ще раз представляюся, на що пані перебиває (навіть не дає можливості запитати, як її звати) сакраментальним "І чьо?". Запитую, чи вона мене розуміє, на що вона відпоівдає "наполовину" і додає, що ми тут теж порушуємо Конституцію. Власне, Романа Васильовича на місці немає. Поїхав у Запоріжжя, може буде завтра.
Запитами на інформацію спілкуватися легше, але довше. А інформацію треба спростовувати оперативно. Я досі в шоці, якщо чесно. Таке враження, що зранку на мене вилили відро з багнюкою».

Позже журналист уточнила, что сам Роман Скляров перезвонил ей дал ответы на все вопросы.

«Поспілкувалася з Романом Скляровим, як і писали усі в коментарях і повідомленнях до мене: це прекрасний фахівець, який популяризує українську мову. Конструктивно поспілкувалися, питання щодо Мелітотополя з’ясували».

 



Имя:
Ваш комментарий:

Аноним
2 липня 2019 г. (20:50)

"фактчекінг" - это хохляцкое словцо?

ню..ню...

Вы своей "тэлячэю мовою" просрали уже Крым и Донбасс,

и скоро откатитесь до границ Лемберга. 

Главнее актинвее насаждайте эту свою мову,

активнее, активнее!

Тогда, быстрее всё закончится!

смесь из грязи и говна-это родина моя
2 липня 2019 г. (21:26)

«Либо говорите на русском, либо до свидания»-вот это по-нашему.Пусть рогули хрюкают на своём сельском диалекте

Шева
2 липня 2019 г. (22:05)

Передайте Алене Романюк , пусть учит русский язык, он скоро ей пригодится! И почитает Пушкина и Достоевского!

Аноним
2 липня 2019 г. (22:24)

Учи украинский вата тупорылая Он скоро тебе пригодится 

берта
2 липня 2019 г. (22:50)

Оставь себе свою свиномову, скакун майданутый...

Вовик
2 липня 2019 г. (23:06)

Ох , бл№я , нас 25 миллионов , всех не переучите , вы только и можете думать и говорить по телячьи .

Аноним
3 липня 2019 г. (08:12)

Коли ж ти, бидло, почнеш думати?

Аноним
2 липня 2019 г. (23:12)

Пересчитайте народ в русскоговорящих областях , и свои остатки на Бендеровщине ... 

Аноним
4 липня 2019 г. (13:14)

Русскоговорящий Украинец, это не значит , что он предатель

Аноним
2 липня 2019 г. (23:12)

В Україні розмовляють українською мовою. Мелітополь це Україна. Пропоную домогтися звільнення з роботи цієї тварини. Їй місце на фашистської росії

Аноним
3 липня 2019 г. (08:08)

Люди что вы скубетесь!!!!!Ведь раньше ни кто и не задумывался на каком языке кто что говорит!!!!Нас к этим расприям привело никчемное правление пороха и ему подобных!!!!На кой черт нужно было делить руский .украинский .татарский?Все жили вместе и ни кто ни кого не упрекал и не заставлоял разговаривать на языке который ему ближе!!!Мелитополь был есть и будет рускоязычным городом!!!!!А если не прекратиться это то не дай бог станет еще и ЗНР!!!!

Грамотный
2 липня 2019 г. (23:33)

Из-за таких и весь сыр-бор. Если ты не потерпишь, то и ты не заставляй людей ломать язык. Ведь она понимает русский, ан нет, нужно заставить сделать по-своему.

К редакции: начинайте штудировать заборы, там тоже много новостей...

Грамотный
2 липня 2019 г. (23:33)

Из-за таких и весь сыр-бор. Если ты не потерпишь, то и ты не заставляй людей ломать язык. Ведь она понимает русский, ан нет, нужно заставить сделать по-своему.

К редакции: начинайте штудировать заборы, там тоже много новостей...

факчекінг
3 липня 2019 г. (01:42)

А я бы приехал, и какую-нибудь книгу или газету украинскую этой сектретарше-обезьяне в пасть бы запихнул (а лучше агитку Ляшка и вилы в жопу). Щоб почала розумiти українською. Метод працює добре, всi починають розумiти i розмовляти вже пiсля першого ж уроку.

Колян
3 липня 2019 г. (06:32)

"я бы, да я бы, да ей бы"  -  сиди уже и не хрюкай, притеснение языка это нарушение конституции, но в наше время всем на нее насрать..... 

Аноним
3 липня 2019 г. (04:45)

Удивительно ни это удивительно то  что еще   не бьют за укр язык ,но скоро обязательно будут  100%.загнав его на кухню 

Ира
3 липня 2019 г. (07:43)

Та даже кассирі в АТБ уже прекрасно говорят по украински - а ві все скубетель, тролли кацапские

васяМ
3 липня 2019 г. (08:41)

да твое "даже" это давление начальства а не желание самих кассиров,рагуль ты окраинный

Аноним
3 липня 2019 г. (08:08)

Люди что вы скубетесь!!!!!Ведь раньше ни кто и не задумывался на каком языке кто что говорит!!!!Нас к этим расприям привело никчемное правление пороха и ему подобных!!!!На кой черт нужно было делить руский .украинский .татарский?Все жили вместе и ни кто ни кого не упрекал и не заставлоял разговаривать на языке который ему ближе!!!Мелитополь был есть и будет рускоязычным городом!!!!!А если не прекратиться это то не дай бог станет еще и ЗНР!!!!

Аноним
3 липня 2019 г. (09:12)

Правильно, правительство Украины требует только работников государственных учреждений говорить на государственном языке,а в быту говори на каком хочешь

Аноним
3 липня 2019 г. (08:54)

Ну откуда в Мелитополе МОРСКИЕ блохи? Ну кто это придумал? Моря в Мелитополе нет! Журналистка звонит в горздрав узнать про блох!?  Короче, искала кирилловских блох в Мелитполе, нашла наглую секретаршу , Не город - прямо клад для журналистов

Аноним
3 липня 2019 г. (09:07)

Любая мова для своего народа любимая. А если ты , кацап, дебил, то для тебя любая мова будет телячей, так, как ты других не понимаешь. Я. думаю, что эта леди с тех, кто поддерживает фашистских донбасовцев, которые стреляют в Красный Крест.Которые растреляли санитарную машину

Аноним
3 липня 2019 г. (16:41)

Разве не логично,что надо два гос.языка. И всем будет норм. И не будет повода для ссор.

Бур
4 липня 2019 г. (02:31)

Вы о чем, какие 2 госязыка? Пока на Украине у власти бандеровцы, а это такие же нацисты, как их друзья из Прибалтики, никаких преференций русскому языку не будет. Русские на Украине должны радоваться, что их не лишают гражданства за русский язык, как делают в Эстонии. И сидеть, помалкивать в тряпочку

Аноним
4 липня 2019 г. (13:11)

Высказывание о языке другой национальности,как теляча мова, даёт повод задуматся, что собой представляет русский, хотя я уверена, что не все 100% такие.Пятая колонна стала подымать голову, но это бесполезно, реваншу не будет. Украинцев патриотов больше, не взирая, на каком языке они говорят

Доброжелатель
4 липня 2019 г. (16:31)

Фуфуфу) что же вы на русском то пишете, "патриот"?)

Бур
5 липня 2019 г. (00:24)

простите, а о чем даёт повод задуматься, когда украинский патриот высказывается о русском языке как быдлячьем, ватном и тд? И на Украине, извините, нет геноцида украинского языка, а есть геноцид русского.

Аноним
5 липня 2019 г. (08:40)

Найбільший наступ на українську мову начався після війни, особливо при Брежнєву. Українці в містах стали переходить на російську, тому що майже всі учбові заклади, держустанови перевели на російську. Майже всі села говорили говорили українською з суржиком, то їх рахували лохами, неграмотними колгоспниками , людьми другого сорту, і люди, щоб небути посміховищем, старались учить російську.Все це я пережив. В ті роки, почалось масове заселення росіянами Україну. Держава не жаліла грошей на будівництво житла, створила кращі умови для життя і сюди кинулмсь потоком переселенці із Росії.Була мета Україну вщент  задавить росіянами . але 100% не вдалося. Оце зараз наслідок тієї політики, щодо русифікації України


Схожі новини: