Союз журналистов Украины осудил "журналистское неравенство" в Мелитополе

Добавить новость

Просмотров: 903
13 Декабря 2018 15:47 | Автор: Александр Ильченко

В Национальном союзе журналистов отреагировали на "журналистское неравенство" в Мелитополе.

Напомним, сегодня журналистов телеканала «МТВ-плюс» не пустили в автобус, который вез СМИ на рабочее совещание с участием председателя облгосадминистрации Константина Брыля.

По словам сотрудника «ТРК» Сергея Сизова, сотрудница исполкома сообщила, что транспорт подан только для тех представителей СМИ, которых на мероприятие пригласили, предварительно обзвонив.

О происшествии стало известно Национальному союзу журналистов Украины. Вот как отреагировал глава союза Сергей Томиленко:"Знову поділ журналістів на "хороших" і "не таких". Неприпустиме публічне приниження знімальної групи у Мелітополі! Журналістів висадили з автобусу для преси, бо транспорт - лише для представників "запрошених ЗМІ". За словами журналіста мелітопольського телеканалу "МТВ-плюс" Сергія Сизова, співробітниця Мелітопольського міськвиконкому сьогодні вранці у присутності журналістів інших місцевих медіа вивела з автобусу Сергія та оператора. Очевидно, не бажаючи сприяти каналу "МТВ-плюс" у висвітленні відвідин Мелітополя губернатором Костянтином Брилем, який екстрено приїхав до міста замість прем'єра Володимира Гройсмана (візит керівника Кабміну скасувався через негоду).
Як підтверджують і інші колеги, у останній час у Мелітополі практикується свідоме обмеження доступу працівників окремих медіа на офіційні події чи до офіційної інформації. "Не таких" журналістів не запрошують на заходи, "забувають" надіслати анонси чи релізи, влаштовують обструкцію на прес-конференціях.
НСЖУ засуджує будь-яку практику обмеження прав журналістів на доступ до інформації, поділ журналістів чиновниками та політиками за ознаками лояльності до влади чи опозиції. Посадовці є підзвітними громадянам, а журналісти - не прохачі перед різного роду клерків!
Критична або опозиційна преса - це реалії, з якими має рахуватися кожен, хто йде у владу.
За фото дякую авторитетній журналістці з Мелітополя Ірині Левченко. На ньому кадр з попередніх відвідин міста губернатором Брилем".

На кадре, кстати, журналисты оппозиционного канала есть. Однако, попали они на объезд, попадают на многие другие мероприятия, "тайными тропами", будучи вынужденными узнавать о событиях из своих источников. 
 
 

Версия для печати