Танець з самої душі

- Дашо, розкажіть, як і коли почалося ваше захоп-лення belly-dance?

- Приблизно два з половиною роки тому. Моєю манією були бальні танці, все життя ними займалася. Але була така біда - не щастило з партнерами. Вони йдуть, приходять, один, другий... Пара не танцює, на конкурси не виїжджає. Але мій вчитель бальних танців, Корик Сергій Васильович (велике йому спасибі!), порадив мені займатися танцем живота з його донькою, Яною Снігур. Ми разом спробували... А через 5 днів був конкурс - першість Хмельницької області з belly-dance. І я одразу посіла перше місце. Через два тижні - чемпіонат України. З нього знову привезла золото.

- Окрім всього, ви ще й тренер. 13-річна дівчина, яку ви тренуєте, цього року перемогла на першості Європи. Як взагалі виникла така ідея - тренувати інших?

- Знаєте, дуже раптово. Я почала тренувати спочатку свою сестру. Просто так. Потім подумала: чому б не відкрити свою групу? З приміщенням було спершу дуже важко. Займалися в маленькому переходику на цементі. Потім наші результати побачив міський голова, вирішив трішки допомогти і переселив у Будинок культури. А там в класі дерев’яна підлога, дзеркала, освітлення... Тож зараз все нормально.

- Чи дороге це задоволення - навчитися танцю живота?

- Я у Волочиську (рідне місто Даші) беру десь 20 гривень з людини в місяць. Заняття в середньому - година-півтори. Але в мене час необмежений. Гарний настрій у дівчат - чого б не позайматися і дві години, і три? А якщо вони втомлені, погода погана, голова болить, то я - трошки м’якше. Підпалю ароматичні палички, посидимо, просто поговоримо. Є в мене групи дівчат по 4 роки, по 12, 16, а є і по 40-50. Останні - це вже люди, які приходять просто відпочити від дітей, борщів, чоловіків, які так їм набридли!

- Що дає belly-dance?

- Ой, та ви що! По-перше, у танці жінка сама себе розкриває. По-друге, це дуже-дуже корисно для здоров’я. Змінює твою зовнішність, внутрішній стан, ходу. З кожного тренування ти береш багато нового. А ще немає жодної дівчини, яка б танцювала схоже або однаково з кимось. Танець живота - це повна імпровізація.

- А виступаєте ви також експромтом?

- Останній виступ на чемпіонаті України був повним експромтом. Музика була знайома, але жодної підготовки не було. Склепали номер перед виступом. Мені треба було просто вийти, розслабитися - і все. Важко завчити певні рухи і танцювати їх, бо сьогодні в мене один настрій, і мені хочеться зробити одне, а завтра інше.

- Але якісь базові рухи, напевне, є?

- Звичайно! На конкурсах професіонал може собі дозволити багато чого, але показати виконання основних рухів під різні ритми - це дуже важливо. Оцінюється вже техніка, не те, як ти вмієш розслаблятися або посміхатися.

- А як рухи придумуєте, музику підбираєте?

- Включається музика, я закриваю очі... І танець йде просто з самої душі.

- Скільки разів на тиждень тренуєтесь?

- Кожен день!

- І не буває такого, що хочеться відкласти, немає часу?

- Ні, це святе! Навіть коли в мене канікули, я просто мушу включити музику, потанцювати, бо просто не засну. Не можу інакше!

ДОСЬЕ

Дарья Химич – неоднократная чемпионка Украины по танцу живота, победитель многих конкурсов. Возраст – 16 лет, живет в Волочийске (Хмельницкая обл.). Работает тренером: преподает танец живота в городском ДК. Уже воспитала чемпионку Европы!

ЭТО ИНТЕРЕСНО

Сегодня известно более 50 стилей арабского танца живота. Существует 8 основных школ - турецкая, египетская, пакистанская, ботсванская, таиландская, бутанская, аденская, иорданская, а также множество мелких. Наибольшее распространение в мире получили египетская и турецкая школы.