Блокада: на кордоні з Польщею стоять тисячі вантажівок, зі Словаччиною – сотні

Переглядів: 285

1 грудня 2023 17:25

Блокада: на кордоні з Польщею стоять тисячі вантажівок, зі Словаччиною – сотні фото

На ділянках українського кордону з Польщею і Словаччиною, які блокують іноземні перевізники, зберігаються черги вантажівок. 

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За словами Демченка, станом на ранок 1 грудня на українсько-польському кордоні у чергах на в’їзд в Україну перебуває близько 2100 вантажних транспортних засобів. Найбільші черги – навпроти пунктів пропуску "Шегині" і "Рава-Руська".

Речник ДПСУ зазначив, що тисячі транспортних засобів очікують на можливість перетнути кордон у напрямку Польщі.

Він поінформував, що за минулу добу польська сторона на пункті пропуску "Ягодин" прийняла не більше 20 вантажних транспортних засобів на в’їзд.

Пряма мова: "Якщо говорити про "Раву-Руську" і "Краківець", то це до 6 листопада за добу перетинало кордон десь по 600 вантажівок в обидва напрямки. Зараз ця кількість зменшилася удвічі або і утричі".

Щодо ситуації на кордоні зі Словаччиною речник ДПСУ зазначив, що на напрямку пункту пропуску "Ужгород – Вишнє Нємецьке" у чергах перебуває десь 600 вантажівок.

Крім того, на кордоні з Угорщиною навпроти пункту пропуску "Тиса" у черзі стоять до 1000 вантажних транспортних засобів.

За словами Демченка, прикордонники мають інформацію від словацьких колег про те, що у п’ятницю розпочнеться блокування руху для вантажівок саме на напрямку пункту пропуску "Ужгород – Вишнє Нємецьке".

"Будемо бачити, яка складеться ситуація на кордоні зі Словаччиною далі. Хоча учасники цієї акції зазначали, що вони на виїзд зі Словаччини будуть пропускати десь по чотири вантажівки на годину", – заявив Демченко.

Передісторія: 

Польські далекобійники почали блокування кордону 6 листопада, вимагаючи від ЄС відновити дозвільну систему для українських водіїв, які в'їжджають до Євросоюзу, і для водіїв із ЄС, які в'їжджають в Україну, за винятком гуманітарної допомоги і військових вантажів.

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) вирішив із 1 грудня заблокувати пункт пропуску "Вишнє Нємецьке – Ужгород" на кордоні з Україною.

Джерело: Українська правда
Схожі новини: