У Запорізькій області збільшився розмір мінімальної допомоги по безробіттю

Переглядів: 316

1 листопада 2023 15:00

У Запорізькій області збільшився розмір мінімальної допомоги по безробіттю фото

Набула чинності постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, якою збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю окремим категоріям громадян.

Станом на 25 жовтня 2023 року в центрах зайнятості Запорізької області перебувало на обліку 10,3 тисячі громадян. Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Запорізької області становила 1476 одиниць. На 1 вакансію в середньому претендувало 7 осіб, - повідомляють у Запорізькому обласному центрі зайнятості.

Допомогу по безробіттю у розмірі 1500 грн встановлено для таких категорій:

  •  для молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних;
  •  для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації безробітнім мають страховий стаж менш ніж сім місяців, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування або звільнені з останнього місця роботи через порушення трудової дисципліни та набрання законної сили рішеннями судів.

Мінімальну допомогу по безробіттю у розмірі 2500 гривень отримуватимуть:

  • застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців;
  • працівники та гіг-спеціалісти юридичних осіб, що перебувають у статусі резидента Дія Сіті;
  • взяті на облік внутрішньо переміщені особи, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного.

Перерахунок допомоги буде здійснено службою зайнятості з 31 липня 2023 року.

 

 
Схожі новини: