Прозорість та підзвітність: начальник Запорізької ОВА оприлюднив факти корупції

Переглядів: 280

20 жовтня 2023 20:35

Прозорість та підзвітність: начальник Запорізької ОВА оприлюднив факти корупції фото

Начальник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко оприлюднив представникам ЗМІ попередні результати антикорупційної боротьби у рамках проєкту “Прозорість та підзвітність”.

Так, за розрахунками фахівців Держаудитслужби, для реконструкції КЗ «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності» підрядники отримали близько 10 млн грн за роботи, які фактично не виконали.

- На сьогодні стало зрозуміло мотиви підрядної організації, яка не допускала працівників Запорізької ОДА і Держаудитслужби на перевірку цього комунального закладу, - зазначив Юрій Малашко. - Роботи були оплачені, але не виконані. Кримінальне провадження відкрито слідчими Нацполіції. Чекаємо від правоохоронців практичних результатів, підозри, а далі — і вироки суду.

Крім цього, за словами Юрія Малашка, виявлені факти службових зловживань з боку вищих посадових осіб облдержадміністрації – у 2022 році співробітники ОДА незаконно вилучили у власника 138 тонн пшениці, чим завдали збитків на суму близько 1 млн 200 тис грн.

Проведено також внутрішній аудит діяльності департаменту захисту довкілля ОДА за попередні 2,5 роки та встановлено факти нераціонального використання коштів на загальну суму 1 млн 900 тис грн. Попереднього керівника департаменту звільнено.

- Виявлено також черговий факт розкрадання державного майна, - продовжує перераховувати очільник ЗОВА. - Після перевірки фондів комунального закладу «Запорізький обласний краєзнавчий музей» виявлено нестачу 3 549 предметів антикваріату орієнтовною вартістю понад 3 млн грн.

Мені здається, про факт недостачі експонатів у обласному краєзнавчому музеї говорили ще кілька років тому. І ось знову його оприлюднили на журналістський загал.

- Усі матеріали вже передані до правоохоронних органів. Всіх причетних обов’язково буде покарано! - підкреслив Юрій Малашко. - Системна робота в напрямі «прозорість і підзвітність» продовжується. Про результати будемо звітувати щотижня.

 
Схожі новини: