У Запорізькій області співробітник Держпродспоживслужби разом із дружиною вимагали хабарі з аграріїв

Переглядів: 263

29 вересня 2023 21:23

У Запорізькій області співробітник Держпродспоживслужби разом із дружиною вимагали хабарі з аграріїв фото

Систематичні хабарі за безперешкодну реєстрацію сільгосптехніки – підозрюються  співробітник Держпродспоживслужби та його дружина

За інформацією Запорізької обласної прокуратури, співробітник Держпродспоживслужби налагодив корупційну схему з видачі дозвільної документації на сільгосптехніку. Для її реалізації залучив свою дружину. Спочатку за його участі будь-яка заява від громадянина щодо постановки на облік або зняття з обліку сільгосптехніки отримувала категоричну відмову.

Потім заявникам рекомендувалось звернутися до суб’єкта підприємництва для «консультації» з оформлення пакету документів.

Від імені підприємця розмову вела дружина підозрюваного, яка повідомляла про необхідність внесення обумовленої суми на контрольований банківський рахунок.

Після підтвердження оплати так званих «інформаційних послуг» заявники повторно звертались до державного органу з аналогічним пакетом документів, де безперешкодно отримували свідоцтво про реєстрацію техніки та номерні знаки на неї.

Таким чином аграрії примусово сплачували підозрюваним від 2 до 7 тис.  грн  за одиницю техніки в залежності від її виду. 

Наразі відомо, що на вказаний рахунок більше тисячі громадян здійснили перерахування на загальну суму понад 1 млн грн.

Правоохоронці провели низку обшуків, під час яких вилучено документацію, електронні носії інформації, банківські картки та засоби зв’язку тощо. 

Слідство триває. Перевіряються співробітники однієї з силових структур області на причетні до «кришування» цієї корупційної схеми.

Заходи з викриття здійснювались прокуратурою за оперативного супроводу  підрозділу внутрішнього контролю Державного бюро розслідувань України.
Схожі новини: