Собирают еду на могилах: сети взбудоражили люди с мешками у кладбища

Переглядів: 1319

13 травня 2021 10:32

Собирают еду на могилах: сети взбудоражили люди с мешками у кладбища  фото

С кладбищ после праздника Радоница в минувшие выходные люди мешками выносили продукты, которые украинцы традиционно несут на могилы к своим родным.

Фото возле кладбища сделала синоптик Наталья Диденко.

Как видно на фото, четверо людей несли большие белые мешки, в которых, очевидно, были продукты.
 
"Эти четыре мешка на плечах у парня и девушек я сфотографировала из машины, когда возвращались домой в воскресенье с Проводов. Очевидно, паски, конфеты, яйца. Люди прошлись по одному кладбищу ...", - написала Диденко.
 
По ее словам, для чего этим людям столько продуктов и что они будут с ними делать, понять невозможно.
"Что они делают с таким количеством? Даже если их компания, семьи огромные, все равно все не съесть - такие мешки ...", - добавила Диденко.
 
Фото взбудоражило сеть - украинцы оставили немало комментариев, рассказывая о своих историях и случаях, свидетелями которых им довелось стать после посещения могил умерших родных на Проводы.

● цигани. в табір свій повезуть)

● Я проганяла якихось дітисьок, що приперлися збирати з могил, коли ще родина там сиділа. Мародери справжні.

● Свиней годують пасками.А в нас не вистачає глузду відмовитися від такого язичництва.Кому ми несемо пасочки, цукерки? Хтось горілку залишає на могилах, діти труяться.

● Якось запитував у людей та священика, що це за традиція така - залишати на цвинтарі їжу.

Не спромоглись знайти відповідь.

Думаю, що таке придумав, якийсь розумний голуб з горобцями

● у цьому житті кожен збирає своє...

хтось мішками яйця, цукерки і пасочки, хтось збираєє кульки кульків дома, хтось зупиняє свій вибір на автомобілях, хтось на квартирах...

І тільки ті, хто вже в могилах, сміються з тієї "суєти суєт"

● Та хай забирають за Царство небесне. Чи краще, якщо гнитиме й смердітиме на цвинтарі?

● Ніколи не розуміла оцього залишення їжі на кладовищі. Їжа покійним не потрібна, їжа потрібна бідним, немічним. А покійним - світла пам'ять.

● А ще по за контекстом фото важливо ;))

традиція принести символічно їжу на могилу близької людини це не доя них так, в них вже там все є ..) а для нас , бо це ми робимо добру справу нехай невеличку маленьку милостиню, з цим ніби підтверджуємо свою готовність ділитись, бути щедрими, знати що є ті кому навіть той шматок паски і одне яйце буде першим за останні декілька днів .. бо він дійшов до кладовища знаючи що в той день так люди принесуть щось, і якщо ті хто прийшли до близького на могилу пам’ятну віруючі то за їх вірою не їм судити не вони верховні судді ні чиї ні рідних які в могилі ні живих ні будь кого і тих бідняків нужденних , навпаки цим вони вершать не суд що в контексті християнської віри не є добром а навпаки роблять добре діяння ) і є про що задуматись) якщо відсторонитися і подивитись з точки зору парадигми цінностей і погляду на життя через призму конкретної віри ) нехай з різними відгалуженнями але глобально християнської де є Головні свята трійця бог отець , Христос і тд)

Коротше велика тема для роздумів і цікавих діалогів )) добре коли людський погляд більший за власне сприйняття на данн й момент добре цікавитись різними баченнями на певну тему)

Це дає більшу ясність в житті))

Якщо що я не проповідую за якісь релігійні теми це скоріше спостереження та роздуми на тему ))люблю такі можливості )

● У нас на цвинтарі розстеляють скатерті в прицепах до машини, один для будинку стареньких, другий для дитячого будинку. Туди складати,якось людяніше. Але цигани само собою свою данину збирають.

● Так а лишають це для кого? В чому суть цих пасок і цукерок якщо не для того щоб їх жебраки розбирали? Як на мене то це природній результат - люди лишають, вони збирають. Ліпше ніж вони просто гнитимуть на могилах

● Цвинтар - не місце для трапез. Галасливі обіди на могилі - це якесь дикунство. Щоб пом‘янути досить квітів.

● Якби люди не лишали тої їжі,то ніхто і не збирав би..а так,хай вже краще хтось з'їсть,ніж просто має пропасти. Померлим ні цукерки, ні, тим більше горілка,як дехто лишає,точно не потрібні

● Давня ця дискусія і багато вже людей проти такої традиції приносити їжу на могили , але є одне але ) треба вникнути в сенс цієї дії і дійсно якщо робити це як і все в житті усвідомлено то буде зовсім інше ставлення 

Далі довгий текст але пораджу прочитати можливо це допоможе розширити сприйняття) ну а про тих хто на фото особисто не знаю як ставитись якщо понесуть бідним то чудово якщо ні і наприклад виберуть ціле на продаж то якось брр не приємно ..)

Одже по темі

Навіщо на кладовищі приносять їжу?

Ну почнемо ми з головного питання, навіщо ж на кладовищі приносять стільки їжі, адже іноді на громадські поминальні дні до могил своїх давно померлих родичів збирається майже все місто і приносять туди просто тонни їжі у вигляді великодніх пасок, цукерок, яєць і навіть іноді алкогольних напоїв. Не можуть же це робити випадково і «з натхнення душі», адже у кожної дії і традиції повинна бути своя логіка і пояснення ».

Перша і найголовніша причина чому приносять їжу на кладовищі, звичайно ж в тому, щоб люди, які будуть їсти в результаті цю їжу, помолилися при отриманні цієї «жертовної трапези» за душі родичів або конкретної людини, заради якого цю їжу принесли.

Чому бідним і бездомним роздають милостиню на поминки?

Причому в ідеалі саме нагодувати бідних людей цієї трапезою (милостинею або милостинею) і повідомити їм імена ваших родичів, так як природно милостиню приноситься в основному не собакам і пташкам, і тим більше, не духам померлих людей блукаючих по землі «яких, природно, по думку церкви не існує », а саме живим людям.

Більш того, за старих часів, коли люди ще трохи більше розбиралися в традиціях і енергетичної складової всього цього дійства, поминки з численними стравами взагалі проводилися в основному для бідняків, стражденних і душевно хворих, так як вони за повір'ями «знаходяться ближче до бога» і тому їх молитви про душу покійного мають куди більшу вагу.

Більшість навіть сучасних священиків вважає, що якщо гості просто зібралися і поїли на поминках, то в це взагалі немає нікого сенсу, і душам покійних ніяк не допомагає.

Особливо якщо гості прийшли на поминки невіруючі і не вміють молитися. Деякі попи це порівнюють з тим, як взяти в хресні своїй дитині невіруючого людини, який явно не навчить хрещеника, тому що йому треба знати, скоріше навпаки, ще більше занапастіт його душу, тим самим завдавши зворотний ефект від хрещення.

Тому більшість священиків радить, навпаки, для поминок і поминальної відправи збирати якомога більше віруючих і тих, хто «вміє молитися», а не просто знайомих людей.

Що з їжі треба нести на цвинтар?

Загалом з цього випливає, що їду на кладовищі і на могили родичів в принципі носити логічно і навіть швидше потрібно. Але тоді яку?

Є досить багато продуктів які можна принести на поминки і похорон у вигляді милостині і милостині.

З їжі для призначеної для традиційного поминання можна особливо виділити, кутю, символ вічного життя і переродження і її аналоги, млинці і яйця, великодні або звичайні, в принципі про сенс цієї їжі я вже писав окремо.

Також можна принести печиво і цукерки, так як вони солодкі і нібито символізують солодку загробне життя після смерті в раю, традиційні пиріжки, просто хліб, рис, паски, про значення яких я також писав і інші подібні борошняні та інші високо калорійні продукти.

Дуже багато, з невідомої їм традиції беруть і горілку, і навіть залишають її на могилах налиту в пластикові стаканчики, або ще частіше просто самі її вживають в честь загиблих, так би мовити, у вигляді «наркозу для своєї душі».

Яку їжу не треба нести на могилу?

Природно, офіційна церква, дуже сильно не схвалює будь-який алкоголь, адже вони знають що це швидше за язичницький, або навіть магічний обряд, про сенс якого ми поговоримо трохи пізніше. Але в основному, по інтуїції багато людей це роблять, бачачи в цьому якийсь сенс, ну або просто вони люблять випити з будь-якого приводу.

М'ясну ж їжу та іншу скоропортящуюся, точно не варто нести на могилу, інакше вона може швидко протухнути і люди які будуть її їсти можуть отруїтися і піти в інший світ в слід за вашими предками, можна сказати, від частини з вашої вини. На могилах і біля землі антисанітарія, тому не треба жартувати.

Чи можна віддавати поминальну їжу тваринам, собакам, птахам?

Насправді можна її годувати навіть тварин, в цьому також є сенс, як мінімум по тому, що добрі справи, зроблені в честь душі покійного, також говорять, що зараховуються, а годувати тварин цю добру справу.

Тому, в ідеалі, можна взяти з собою трохи пшона для пташок (іноді також вважається що душі померлих може приймати вигляд птахів або інших тварин і прилітати на свої могили в особливі дні поминання), можливо навіть ворон, і якусь їжу для собак, і звичайно головне для жебраків і просто віруючих, і небагатих людей, яких благо не мало в наш час.

Їжа потрібна для того щоб вони поминали, тому краще простежити щоб вони її отримали, і в принципі все одно з'їдять вони її будинку або на цвинтарі. Сам факт того, що вони її взяли вже багато значить, пізніше буде зрозуміло чому. Але в будь-якому випадку вони знають навіщо цю їжу принесли і беруть її свідомо. А якщо вони ще й помоляться або хоча б скажуть ім'я ваших покійних, то ще краще.

● Як вони тих цукерок цілий рік не бачать, то хай хоч раз на рік наїдяться. Не важливо чиї це діти, і якої національності. Що ліпше - з’їсться, все інше стане самогонкою. Ханурі будуть задоволені, дегустуючи ексклюзивний продукт з присмаком "барбариски".

Про те, що буцім-то "годують свиней" - фігня. Свиню треба чекати, поки виросте.

Взагалі іноземці завжди з подивом і нерозумінням дивляться на звичаї східних слов’ян. Бо їсти на кладовищах у європейців, і не лише - не прийнято. І цю дурість не змогла перебороти за століття навіть церква, просто змирившись зі стародавнім віруванням у язичницьку богиню Радуницю.

● в нас в сусідів невістка циганка, після проводів цигани до них привезли на таксі мішки і сіли на подвір*ї сортувати їх.Шоколадні цукерки окремо, може зїдять, а може продадуть, карамельки на самогонку, паски на сухарі, а яйця не знаю куди, може їстимуть. Не потрібно носити на цвинтарі їжу і приваблювати циган з усієї України, на Заході їжу на цвинтарі не носять, тому їдуть в центр і на схід. Квіти і молитва на могилах, а цукерки сусідам і знайомим.

ИсточникИмя:
Ваш комментарий:

Аноним
13 травня 2021 г. (10:41)

Для кого тут пишут на мове?

Аноним
13 травня 2021 г. (10:51)

ти заблукав, коцапе?

Аноним
13 травня 2021 г. (11:24)
українці справжні мародери
Аноним
13 травня 2021 г. (10:53)

Все дикарские традиции из московии.

Аноним
13 травня 2021 г. (11:25)

українці справжні мародери

Аноним
13 травня 2021 г. (11:58)

Традиції помину дещо змінюються зараз. Невеличкі пакунки з цукерками, пасками, печивом роздають сусідам, друзям, колегам.


Схожі новини: