Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою

Просмотров: 800

1 октября 2019 11:24

Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою фото

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення буде допомагати Міністерству культури, молоді та спорту виконати завдання прем’єр-міністра в частині регулювання медіа, зменшення кількості фейків та впливу російської пропаганди. Про це в ефірі Українського Радіо розповів член Нацради Сергій Костинський.

Згідно з оприлюдненим 29 вересня планом дій, Уряд поставив перед міністерством культури мету: знизити вдвічі обсяг маніпулятивного контенту і споживання контенту держави агресора.

"Ми створимо належні умови для ринку медіа-послуг, розширимо можливості для інформування населення на тимчасово окупованих територіях, а також стимулюватимемо створення якісного інформаційного простору через ідентифікацію маніпулятивного контенту, використовуючи інструменти співрегулювання і саморегулювання, та реалізацію програми підтримки створення медіа-продуктів, що протидіятимуть інформаційній агресії", — ідеться в оприлюдненому плані дій.

На думку члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського, ці завдання у частині регулювання медіа більше стосуються компетенції Нацради.

"Це реалістично, і я впевнений, що це буде виконано міністерством в частині створення нових фільмів, кінопродукції.  Але що стосується регулювання медіа на предмет протидії російській пропаганді, зменшення фейків і так далі, то звичайно що це є робота Національної ради. Завдання було поставлене міністерству, тому що нам прем'єр-міністра не може поставити такого завдання.  Нацрада є незалежним конституційним органом, жоден орган державної влади не може поставити перед нами якісь завдання, тому що ми самі собі ставимо завдання, виконуємо їх і звітуємо потім перед парламентом і президентом. Тому я можу тільки сказати, що ми будемо допомагати міністерству вирішувати і реалізовувати ті завдання, які перед ними поставив прем'єр-міністр", — заявив Сергій Костинський.

За його словами, у Нацраді дійсно планується зміна членів, це має відбутися вже цього року. Тому що у трьох членів Нацради завершився термін ще влітку. Наразі підготовані і мають бути проголосовані зміни до законодавства, які передбачають, що під час того, поки йде процедура обрання нових членів Нацради від парламенту, ті, в кого номінально завершився термін роботи, ще працюють.

"Це три члени Нацради, якщо зараз припинити їх повноваження, то не буде кворуму і наступний місяць або два у нас не буде можливості працювати. Це фактично зупинить нашу роботу. Тому цей законопроект важливий, і як тільки зміни буде прийнято парламентом, звичайно, що цей склад часткового  оновиться", — запевняє Сергій Костинський.

Що стосується членів Нацради, призначених за президентською квотою Петром Порошенком,  термін дії їх повноважень завершується у вересні 2012 року а в декого — у 2021 році за словами Сергія Костинського якщо їм дадуть можливість працювати, вони працюватимуть до завершення терміну, якщо ж ні — за посади чіплятися не будуть.

"Ми всі 5 років потужно працюємо, у нас доволі енергійний робочий процес, кожних два тижні ми презентуємо частину виконаних проектів: щодо розбудови мовлення на Сході й на Півдні, нещодавно ми презентували проект з USAID щодо 11 цифрових передачів, які вже встановлюються на межі з Кримом і на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях. Щодо мовних квот, ми презентували нещодавно результати моніторингів за першу половину 2019 року, які показали, що 56%  пісень в ефірі 15 загальнонаціональних радіостанції є україномовними і знову зросла частка україномовного продукту. Зараз готуємо також нові публічні активності", — ділиться досягненнями Сергій Костинський.

 
"112 канал" без цифрової ліцензії

Чи вплине на роботу "112 каналу" рішення не продовжувати йому ліцензію на цифрове мовлення? Як гарантувати інформаційно безпеку країни? Майбутнє Нацради з питань телебачення радіомовлення? Відповідає - член Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. Ведуча - Христина Стець.

Gepostet von UA: Українське радіо am Montag, 30. September 2019

Источник: ukr


Имя:
Ваш комментарий:

Аноним
1 октября 2019 г. (11:33)

Если будут стараться уменьшать количество фейков - то исчезнут ВСЕ украинские СМИ. В особенности - самые патриотичные.

Аноним
1 октября 2019 г. (11:36)

Ах, да - и Нацрада тогда самоликвидируется, как фейк.


Похожие новости: