Как СМИ превратили моделирование в радиационное загрязнение

Переглядів: 865

21 серпня 2019 14:06

Как СМИ превратили моделирование в радиационное загрязнение фото

Все добре, радіаційне забруднення не настало, а усі показники в межах норми.

Чому ми про це пишемо, бо кілька днів українські (і не тільки) медіа писалит про радіаційну хмару над Україною, радіаційне, радіоактивне і навіть ядерне забруднення. Добре, що українців не так легко налякати. Розставимо крапки над «і».

Що відбулося?

8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії стався вибух, в результаті події загинули щонайменше п’ять осіб, а незабаром в регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в “Росатомі” повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового “спецвиробу”.

Тим часом, українські ЗМІ показують карту поширення радіаційного шлейфу, яка ніби-то накрила Україну. Цю карту у своєму Twitter оприлюднив голова Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробуван Лассина Зербо.
Правда, у своєму Твіттері він пише, що це ПОТЕНЦІЙНИЙ рух хмар.

Далі - більше.

Наступного дня ця Організація зрозуміла, що слово «потенційний» більшість ЗМІ упустили і прийняли моделювання як факт. Офіційний твіттер-аккаунт установи публікує пост, мовляв, наголошуємо, щоб уникнути неправильного розуміння ситуації, опублікована карта - це ЛИШЕ моделювання, яке симулює МОЖЛИВИЙ рух радіонуклідів (якщо такі були) і показує, як вони МОЖУТЬ рухатися в часі. Вона НЕ показує забруднення і НІЯК не корелює із здоров’ям.

"To avoid misunderstanding, pls note this is standard tech modelling to simulate possible movement of radionuclides (if any), showing how/where they *might* disperse over time. It does NOT show actual detection and is not health-related".

В Україні 4 рази на добу вимірюють радіоактивний фон. Можете зараз переглянути. Його можна переглянути в режимі онлайн за лінками:

- РАЕС - https://www.rnpp.rv.ua/sxema-30.html
- ХАЕС - http://www.xaec.org.ua/store/pages/ukr/nuccon
- ЗАЕС - http://www.npp.zp.ua/Home/Ascro
- ЮУАЕС - https://www.sunpp.mk.ua/uk/activities/radiation
- ЧАЕС - http://www.srp.ecocentre.kiev.ua/MEDO-PS/index.php

У зв'язку з цим інцидентом, Україна перейшла в режим підвищеного контролю. Результати радіометричних вимірювань з 10 по 18 серпня свідчать про те, що радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін через надзвичайну ситуацію, що виникла в акваторії Білого моря поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області (Російська Федерація).

ДСНС України каже, що за прогнозними даними радіоактивно забруднені повітряні маси МОГЛИ гіпотетично досягти території України в ніч з 11 на 12 серпня та охоплювати територію її східних та південно-східних областей.

Загалом, до режиму почащених вимірювань були залучені метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей, а після проведення додаткового прогнозування 12 серпня, з урахуванням змін погодних умов, до режиму почащених вимірювань долучили Одеську область.

Зокрема, на всій території України радіаційний фон знаходиться в своїх звичних межах, в повітряних пробах не виявлено додаткових радіонуклідів, які можуть свідчити про проходження над територією України радіоактивно забруднених мас.

Проце повідомляє "По той бік новин"Имя:
Ваш комментарий:

Схожі новини: