На конференцію з питань нацменшин зібрали проплачених статистів, щоб створити видимість мовної проблеми

Просмотров: 669

26 июля 2019 15:10

На конференцію з питань нацменшин зібрали проплачених статистів, щоб створити видимість мовної проблеми фото

Наприклад, один із учасників таксист Павло, він регулярно ходить на подібні заходи, де платять за участь. Поки із трибуни лунали лозунги про відміну закону про мову, він не відривався від стрічки новин в своєму телефоні. Одразу після завершення конференції близько п’ятидесяти присутніх вийшли на вулицю, тут же отримали готівку і швидко розійшлися. Того ж дня новина про подію і меседжі, які там просувалися із абсолютно однаковим текстом, вийшла на кількох сайтах одночасно.

25 липня в конференц-залі готелю «Київ» проходила конференція про проблеми нацменшинств в Україні. Організувала її офіційно не зареєстрована громадська організація «За взаємопорозуміння та прогрес». Протягом кількох годин 15 спікерів перед телекамерами і аудиторією із 150 чоловік втовкмачували ідей:

1. Закон про мову та закон про освіту є дискримінаційним по відношенню до нацменшинств. А тому їх потрібно відмінити.

2. В Україні потрібно створити Міністерство із питань нацменшинств, позаяк профільний департамент в Міністерстві культури – «це ніщо і не справляється із поставленими на нього завданнями».

3. Нацменшини в Україні постійно потерпають через відсутність достатньої законодавчої бази та бездіяльність влади. У цьому винні бездіяльність парламенту, президента та уряду України.

Серед аудиторії було декілька реальних представників національних меншин, але переважна більшість - найняті статисти.

«Хочемо, щоб кожен із виступаючих розповів про стан дотримання прав людини представників нацменшин України. Пропозиції ми зберемо, і до наступної зустрічі постараємо, щоб вони реалізувалися. Поки відсутні конкретні кроки парламенту та президента щодо досягнення дотримання прав людини. Нинішня ситуація викликає нарікання з боку ЄС та Ради Європи. А особливо ситуацію погіршила обмеження стосовно мов національностей. Це протирічить тому, що каже Зеленський», - заявив організатор конференції Віктор Тарасов, «уповноважена особа ГО «За взаємопорозуміння та прогрес».

«Опозиційна платформа - За життя» заявила, що закон про мову та закон про освіту потрібно відмінити. Ми вважаємо ці закони антиєвропейськими. І ми підтримуємо ідею створення нового Міністерства з питань нацменшин», - заявив із трибуни соратник Віктора Медведчука, новообраний депутат 9-го скликання Віктор Чорний.

Після цього виступали Ігор Андріанов – кандидат в депутати до Верховної Ради України від партії «Русский блок», Іван Попеску - лідер «Румунської спільноти України», депутат Верховної ради шостого скликання від «Партії регіонів» та ще близько десятка людей, які представлялися як громадські діячі.

Так звана "конференція"

- Хто із присутніх тут погоджується із тезою про те, що мовний закон та закон про освіту порушує права національних меншинств?, - запитали ТЕКСТИ у аудиторії в ході дискусії.

Із 150 присутніх руки підняли лише семеро осіб.

- Це провокація, - прокоментував невтішні результати голосування організатор.

- Ніяка це не провокація! Люди добрі, начебто такі всі розумні, а такі дурниці говорите!, - заперечила Мехрібан Салманова.- Я, азербайджанка, живу в Україні, і без проблем вивчила українську мову! Покажіть мені хоча б одну людину в Україні, яку побили за те, що вона розмовляла російською або іншою мовою? Немає такої проблеми (у залі залунали оплески). Чого ви вчепилися за той закон про освіту і про мову? (оплески посилилися). Ми ж тут прийшли поговорити про проблеми національних меншинств. А мова – це не проблема.

Поспілкувавшись із учасниками конференції, з’ясувалося, що майже усім присутнім організатори пообіцяли заплатити гроші за присутність у якості глядачів. Саме тому жоден із опитаних ТЕКСТАМИ гостей не зміг пояснити причину своєї зацікавленості тематикою проблем нацменшин.

Наприклад, один із запрошених «статистів» Павло працює у таксі, і регулярно ходить на подібні проплачені заходи. Поки із трибуни лунали лозунги про відміну закону про мову, він не відривався від стрічки новин в своєму телефоні.

Щоб збільшити зображення клікніть на нього

Скріншот переписки із одним із учасників конференції по темі нацменшин

Також з’ясувалося, що «статистів» ввели в оману: організатори анонсували, що захід триватиме дві години, в той час, як насправді він продовжувався близько п’яти годин. Ось чому останні двохвилинні виступи «представників національних меншинств» (які зачитувалися із папірця), публіка зустрічала бурхливими оплесками – так люди дякували за наближення кінця заходу.

Одразу після завершення конференції близько п’ятидесяти присутніх вийшли на вулицю, тут же отримали готівку, і швидко розійшлися.
Джинса

ТЕКСТИ поцікавилися в організаторів, чому вони запросили у ролі спікера стосовно прав національних меншинств представника «Опозиційної платформи «За життя» Віктора Чумака?

- Він раніше займався темою нацменшинств, відповів Віктор Тарасов.

- А вас не насторожує те, що Чумак - соратник Віктора Медведчука, кума президента Росії Володимира Путіна?

- Ну, вчора він сепаратюга, сьогодні він нейтральний, а завтра він може бути при владі.

- Медведчук?

- Так. Я думаю, що він буде при владі, якщо він кум. Наприклад, може така скластися ситуація, що через п’ять років ми вступимо одночасно і в ЄС, і в Євро-Азійський союз.

- Так ми ж воюємо з Росією…

- А чим це погано?

«Щоб не було зайвих питань», журналістів на цей захід ніхто не запрошував. У залі було присутні два оператори із професійними відеокамерами та один фотограф. Усім присутнім перед початком конференції строго заборонили знімати захід на мобільні телефони.

За підсумками конференції громадська організація «від імені всіх національних меншинств України» подала звернення до президента із закликом створити профільне міністерство та переглянути чинне законодавство, яке регулює права нацменшинств. І хоча, окрім журналіста ТЕКСТІВ, на заході більше не було жодного представника ЗМІ, новина про необхідність створення нового міністерства із абсолютно однаковим текстом вийшла на кількох сайтах одночасно.

Источник: texty.org


Имя:
Ваш комментарий:

Флавио007
26 июля 2019 г. (20:12)

Если там и были "проплаченных статисты", то их организовали специально, чтобы дискредитировать мероприятие.

Лично мне не надо "готивки" чтобы сходить на подобное мероприятие. Достаточно сообшить время и адрес.

 

А вот свидомому МЕНЬШИНСТВУ очень надо путем подобных статеек назвать себя "большинством". Так все и поверили.


Похожие новости: