СБУ повідомила про підозру Інтернет-провайдеру, який налагоджував зв’язок російським спецслужбам в Енергодарі

Переглядів: 227

21 лютого 2024 14:00

СБУ повідомила про підозру Інтернет-провайдеру, який налагоджував зв’язок російським спецслужбам в Енергодарі фото

Зловмисником є мешканець Енергодару, який з початком широкомасштабного вторгнення зс рф на територію України, підтримав окупантів та пішов з ними на співпрацю.

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили власника одного з Інтернет-провайдерів, який за завданням представників рф відключав на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя українських операторів стільникового зв’язку від базових станцій.  Це мало забезпечити агресорам контроль маршрутизації GSM та Інтернет-трафіку у власних інтересах. Про це повідомляє Служба безпеки України. 

Зловмисником є мешканець Енергодару, який з початком широкомасштабного вторгнення зс рф на територію України, підтримав окупантів та пішов з ними на співпрацю. Він, на виконання завдання військових рф та представників окупаційної влади, організував захоплення обладнання і телекомунікаційних мереж проукраїнських Інтернет-провайдерів та операторів зв’язку.

Також, чоловік розпочав побудову мережі підключення до російського Інтернет-сегменту з паралельним відключенням абонентів від доступу до українських телекомунікаційних мереж. Крім цього комерсант, через представників окупаційної влади почав тісно співпрацювати з представниками фсб рф передаючи їм інформацію зі своїх мереж.

За співпрацю з агресорами чоловік отримував повну підтримку в інших протиправних діях. Користуючись довірою представників силових структур окупантів, він спільно з військовослужбовцями рф почав «віджимати» майно, автотранспорт та коштовності у місцевих мешканців, які підтримували Україну. 

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 111-1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором);
  • ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі – агресору).

У зв’язку з тим, що зловмисник знаходиться на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування проводять співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Схожі новини: