Завтра у Польщі Сейм голосує довіру уряду. Ймовірно, новим прем'єром стане Туск

Переглядів: 244

10 грудня 2023 19:55

Завтра у Польщі Сейм голосує довіру уряду. Ймовірно, новим премєром стане Туск фото

Завтра вранці уряд Польщі спробує отримати вотум. Якщо Сейм проголосує проти, новим прем'єром стане лідер більшості Дональд Туск

У понеділок, 11 грудня, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький представить парламенту програму свого уряду. Якщо Сейм проголосує проти її затвердження, уряд буде відправлений у відставку і новим прем'єром стане Дональд Туск, пише PAP.

28 листопада президент Польщі Анджей Дуда привів до присяги новий уряд на чолі з Моравецьким. Згідно з польським законодавством, програма уряду має бути представлена на затвердження Сейму не пізніше ніж через два тижні (тобто не пізніше 11 грудня), і якщо вона не буде підтримана, Сейм візьме на себе формування нового уряду.

Як повідомляє PAP, доповідь Моравецького в Сеймі призначена о 10:00 за часом Варшави (11:00 за київським часом), а голосування депутатів щодо вотуму довіри уряду – на 15:00.

Видання зазначає, що зараз найімовірнішим є сценарій, за якого уряд Моравецького не отримує вотуму довіри і йде у відставку, а Сейм дає доручення сформувати новий уряд лідеру парламентської більшості Дональду Туску.

Раніше маршал (спікер) Сейму Шимон Головня заявляв, що уряд Польщі, який користуватиметься підтримкою більшості депутатів Сейму, буде сформовано не пізніше 15 грудня.

8 грудня Туск пообіцяв розв'язати проблему блокади кордону Польщі та України після того, як стане головою уряду. "Я діятиму на користь польських перевізників, але розв'язуватиму питання так, щоб блокаду кордону було припинено", — сказав він.
Схожі новини: