Названі симптоми раку грудей, які часто пропускаються жінками

Переглядів: 259

9 грудня 2023 11:08

Названі симптоми раку грудей, які часто пропускаються жінками фото

Багато жінок знають лише про такий симптом раку грудей, як ущільнення в молочній залозі, при цьому інші симптоми ними часто пропускаються. На цю проблему звернули увагу вчені з Університетського коледжу Лондона (Великобританія).

Британські фахівці констатують, що симптомами раку грудей можуть бути такі явища, як болі в спині, опухлі руки, задишка, втрата ваги. Дані ознаки супроводжують появу пухлини в грудях у однієї з шести хворих жінок.

На жаль, дані симптоми, як відзначають дослідники, жінками часто пропускаються. При їх появі жінки звертаються до лікарів пізніше, ніж коли виявили в своїх молочних залозах ущільнення, повідомляє веб-журнал «Хроніка.інфо».

Вченими були вивчені дані 2300 жінок, яким діагностувався рак грудей. З них 76% звернулися за медичним обстеженням виявили рак, після того, як знайшли в грудях ущільнення. 17% жінок, перш всім отримати діагноз про рак, стикалися з симптомами, вказаними вище: у них спостерігалися зміни у формі грудей або соска, припухлість рук, болі в спині, задишка, схуднення.

Аналіз вчених показав, що у випадку «нетипових» симптомів жінки приходили на прийом до лікаря в середньому через 12 днів, що майже в два рази довше, ніж у випадках, коли пацієнтки виявляли у себе в грудях ущільнення. Майже кожна сьома жінка, чиї симптоми не включали ущільнення в грудях, з’являлася у лікаря тільки через 3 місяці після їх виникнення.

Фахівці закликають бути уважнішими до свого організму і не соромитися звертатися до лікарів з будь-яким симптомом, якого не було в минулому.
Схожі новини: