Перед нападом ХАМАС хтось "шортив" ізраїльські акції: ведеться розслідування

Переглядів: 297

4 грудня 2023 21:55

Перед нападом ХАМАС хтось шортив ізраїльські акції: ведеться розслідування фото

Американські дослідники помітили незвичний сплеск коротких позицій на акції ізраїльських компаній перед нападом бойовиків ХАМАС, що стався 7 жовтня. Це може свідчити, що хтось міг знати про атаку і заробити на ній, пише Reuters.

"За кілька днів до атаки трейдери, здавалося, передбачили майбутні події", – йдеться в дослідженні професора Роберта Джексона з Нью-Йоркського університету та Джошуа Міттса з Колумбійського університету.

Дослідники вивчили дані біржового фонду MSCI Israel ETF, який працює з акціями широкого спектра ізраїльських підприємств, і помітили, що за кілька днів до нападу ХАМАС обсяги відкритих коротких позицій були незвично великими – значно більшими, ніж перед іншими кризами: рецесією 2008 року, війною 2014 року чи пандемією COVID-19.

Вони наводять приклад найбільшого ізраїльського банку Leumi: у період з 14 вересня до 5 жовтня було продано 4,43 млн акцій, що могло принести 3,2 млрд шекелів ($862 млн) прибутку.

"Наші висновки свідчать, що поінформовані про майбутню атаку трейдери заробляли на цих трагічних подіях", – йдеться в доповіді.

Тель-Авівська фондова біржа не стала коментувати цю публікацію, порадивши звернутися до регулятора фондового ринку. Там повідомили: "Це питання відоме владі й розслідується всіма відповідними сторонами".

7 жовтня під час вторгнення терористів ХАМАС із контрольованого ними сектору Гази в південні райони Ізраїлю загинули понад 1400 осіб, були захоплені та вивезені до Гази як заручники понад 200 осіб, зокрема діти, жінки й літні люди.

8 жовтня уряд Ізраїлю офіційно оголосив про стан війни. Воєнні дії проти ХАМАС тривають уже третій місяць.

Джерело: Ліга
Схожі новини: