Balticconnector. У Фінляндії вважають, що Китай навмисно пошкодив газопровід якорем

Переглядів: 306

2 грудня 2023 09:22

Balticconnector. У Фінляндії вважають, що Китай навмисно пошкодив газопровід якорем фото

Міністр уряду Фінляндії Андерс Адлеркройц вважає, що газопровід Balticconnector навмисно пошкодило китайське судно NewNew Polar Bear, яке і раніше підозрювали в цьому. Його цитує Politico.

"Я не морський капітан. Але я думаю, що ви б помітили, що тягнете за собою якір на сотні кілометрів. Я думаю, що все вказує на те, що це було зроблено навмисно. Але, звичайно, поки що ніхто в цьому не зізнався", – сказав він, натякаючи на китайський контейнеровоз.

Минулого тижня міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що NewNew Polar Bear тягнуло за собою якір дном 185 кілометрів – його дістали неподалік від місця пошкодження газопроводу. Тоді Певкур заявив, що у випадковість того, що сталося, доволі складно повірити.

Адлеркройц додав, що не може припускати, чи схвалено цю дію урядом Китаю, але швидке повернення судна додому, за його словами, викликає "деякі запитання".

"Якби я, як капітан, зробив би щось, що не схвалив би китайський уряд, то я б хвилювався щодо повернення зі своїм човном до Китаю", – резюмував фінський міністр.
Схожі новини: