«Друг просить в борг у месенджері»: шахраї за добу ошукали чотирьох запоріжців

Переглядів: 396

18 жовтня 2023 19:29

«Друг просить в борг у месенджері»: шахраї за добу ошукали чотирьох запоріжців  фото

Впродовж минулої доби аферисти ошукали чотирьох мешканців міста Запоріжжя на понад 34 тисячі гривень.

За інформацією Нацполіції, 17 жовтня до правоохоронців звернулась 31-річна мешканка Дніпровського району з заявою про шахрайство. Жінка повідомила, що в «Телеграмі» отримала від колеги повідомлення з проханням терміново скинути на картку 11700 гривень. Жінка погодилась і перерахувала кошти на вказаний рахунок. Згодом дізналась від знайомої, що її сторінку зламали.

Аналогічні смс-повідомлення від шахраїв отримали жителі Шевченківського, Комунарського та Вознеснівського районів. Не перевіривши інформацію, вони «позичили» псевдодрузям кошти. Зрозумівши, що їх ошукали, потерпілі звернулись до поліції.

За фактами злочинів, передбачених ч. 1 ст.190 (Шахрайство) КК України, відкриті кримінальні провадження. Досудові розслідування тривають, встановлюються особи, причетні до скоєння кримінальних правопорушень.

Правоохоронці рекомендують дотримуватись декількох правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:

- перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;

- запитайте товариша про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая;

- напишіть спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Щоб запобігти зламу сторінок у соцмережах створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль для кількох ресурсів, вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість та не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга. Пам’ятайте: якщо його акаунт зламали, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.

Якщо ж ви стали жертвою шахрайства, не гайте часу, дзвоніть - 102 або, звертайтеся до Кіберполіція.




Схожі новини: