МАГАТЕ ухвалило резолюцію з вимогою негайно повернути ЗАЕС під повний контроль України

Переглядів: 216

29 вересня 2023 13:39

МАГАТЕ ухвалило резолюцію з вимогою негайно повернути ЗАЕС під повний контроль України  фото

Генеральна конференція МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької АЕС під повний контроль України.

Резолюція ядерної безпеки в Україні була висунута Канадою, Фінляндією та Коста-Рікою. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України.

Під час 67-ї сесії генеральної конференції МАГАТЕ вимогу підтримали 69 країн.

Резолюція закликає Російську Федерацію до негайного виведення всього військового та іншого неуповноваженого персоналу із ЗАЕС і повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до наявної ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Документ містить вимогу надати можливість МАГАТЕ забезпечувати безпечне та захищене функціонування станції, а також - здійснювати ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки.

"Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Ухвалення України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також ухвалення резолюції, що закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України, - доказ того, що цивілізований світ з нами", - наголосив за підсумками голосування міністр енергетики України Герман Галущенко.

Нагадуємо:

Запорізька атомна станція, найбільша АЕС у Європі, перебуває в окупації з початку березня 2022 року.

У вересні 2023 року МАГАТЕ підтвердило мінування Запорізької АЕС окупантами.

Джерело: Економічна правда
Схожі новини: