Постановка жінок на військовий облік не дорівнює мобілізації - МОЗ

Переглядів: 294

26 вересня 2023 23:00

 Постановка жінок на військовий облік не  дорівнює мобілізації - МОЗ фото

Всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту, а також наукові співробітники, керівники підрозділів в охороні здоровʼя тощо вже мають перебувати на військовому обліку.

Як роз'яснює МОЗ України, ця норма діє ще з 1992 року. Проте весь цей час  вона працювала недосконало, через що частина медиків була не врахована.

"Вимога стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року актуальна для жінок-медиків та жінок-фармацевтів, які з певних причин там ще не перебувають.

 Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Жодних змін (з 1 жовтня 2023 року) в умовах виїзду за кордон для жінок – не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні (обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади)", - говориться у повідомленні.
Схожі новини: