Будемо з хлібом: у Запорізькій області зерна намолотили більше від необхідної кількості

Переглядів: 226

20 вересня 2023 10:30

Будемо з хлібом: у Запорізькій області зерна намолотили більше від необхідної кількості фото

Продовольчу безпеку області за умов воєнного часу буде забезпечено.

У Запорізькій області вже завершено збір ранніх зернових та зернобобових культур врожаю 2023 року, триває збір пізніх зернових культур проса та гречки, а також соняшнику, кукурудзи, овочевих та плодових культур. Проводиться посів озимих культур.

У підсумку скошено 141 тис. га ранніх зернових культур, намолочено 440 тис. тонни зерна, з нього пшениці - 370 тис. тонн. Для забезпечення населення хлібом на рік потрібно 125 тис. тонн продовольчого зерна, отже підконтрольна територія має достатній запас сировини для виробництва хліба, борошна та круп.

Отримано валовий збір зернових та зернобобових культур на рівні 310 тис тонн, в тому числі 251 тис. тонн пшениці.

Аграрний комплекс - один із найважливіших секторів економіки Запорізького регіону. До початку повномасштабного вторгнення на території області було зареєстровано 3261 суб'єкт, що здійснював діяльність у сфері агропромислового комплексу, 2421 з них - фермерські господарства. Крім цього, функціонувало 62 провідних підприємства харчової та переробної промисловості.

Сільськогосподарські угіддя займали 2241,6 тис. га (82,5% від загальної території області), з них рілля в обробітку - 1880 тис. га. Регіон посідав провідні позиції в державі за посівами озимої пшениці - понад 700 тисяч гектарів. Але наразі 80% ріллі - майже 1,5 млн. га - знаходиться на тимчасово окупованих територіях або на територіях ведення активних бойових дій.

Зараз на підконтрольних територіях Василівського, Запорізького та Пологівського районів функціонує 961 агропідприємство, 9 елеваторів зі зберігання зернових культур та 31 підприємство харчової та переробної промисловості.

Близько 240 аграрних підприємств області залучили 560 млн. грн. кредитних ресурсів. За банківськими умовами, кошти змогли отримати лише господарства, які знаходяться на 40-кілометровій відстані від лінії розмежування. Підтримка також надходить від міжнародних організацій.

Нагальні питання продовольчої безпеки Запорізької області за умов воєнного часу опинилися у фокусі уваги засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

До обговорення долучилися директор департаменту агропромислового розвитку ЗОДА Максим Бойко, відповідальні від уряду, ЦОВВ та представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, повідомляє департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності ЗОДА.
Схожі новини: