Знайшли біля гаражів: з'явилися нові деталі смерті ексголови Херсонської ОДА

Переглядів: 185

19 вересня 2023 12:00

Знайшли біля гаражів: зявилися нові деталі смерті ексголови Херсонської ОДА  фото

Столичні правоохоронці розслідують факт смерті колишнього голови  Херсонської ОДА Геннадія Лагути. Подію класифікують за статтею 115 – "вбивство, з додатковою кваліфікацією "самогубство" Кримінального Кодексу України.

За словами правоохоронців, наразі продовжується розслідування. Слідчі розглядають усі версії скоєного і встановлюють деталі, свідків та очевидців події.

16 вересня Лагуту знайшли у Солом'янському районі біля гаражних приміщень. 13 вересня до Солом'янського управління поліції міста Київ звернулась дружина Лагути з повідомленням про зникнення чоловіка.

Першим про смерть колишнього голови  Херсонської облдержадміністрації повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. За його словами, ексочільник ОДА випивсмертельну дозу пігулок, що і стало причиною смерті. Сергій Хлань вважає, що колишній керівник Херсонської ОДА наклав на себе руки через звинувачення у здачі Херсонщини ворогу. Про це він повідомив у фейсбуці.

"Сьогодні вночі в лікарні помер Геннадій Лагута, колишній голова Херсонської обласної адміністрації, його довели до самогубства. Він був головою Обласної адміністрації як раз в перший період вторгнення. Це його звинувачували в здачі Херсонщини, хоча в його обов'язках немає жодного слова про підготовку до оборони, такі завдання не ставились до моменту повномасштабного вторгнення та керівництво військами", - зазначив Хлань. 

"Але когось треба звинуватити, що Південь про@балі, так? Треба когось кинути натовпу? Ну от кинули. І натовп з задовленням накинувся, начисто забувши про "шаличкі", "розмінування", "просто перестать стрелять". Забули ж? Бо не втік? А ви знаєте, що Лагута - єдиний хто не втік з Херсону? Що він забезпечив вивіз документів та евакуацію людей, блокування електронних ключів? Знаєте? Думаю, ні. А знаєте, що ОП три дні вторгнення не відповідали на дзвінки? От просто не брали слухавку від голови південної області. От в той самий час, коли її пр@й@бували", - додає Хлань.

"А ви знаєте, що люди, які зараз роблять з себе героїв, просто зникли на тиждень? Теж не відповідали на дзвінки. А декого довелось повертити аж з Хмельницького. Але вони зараз герої, а Лагута - здав Херсонщину. Дехто через тиждень з'явився в Херсоні і вільно себе почував разом з окупантами. Дивно, не знаходите? Людей за найменшу дотичність до ЗСУ чи підозрі у патріотизмі забирали на підвал, а представники влади вільно себе почували в окупованому Херсоні. А знали, що саме він в Кропивницькому облаштував Херсонську обласну адміністрацію? А вже потім туди підтягнулися всі інші", - додає депутат. 

"А знаєте, що справи щодо держзради по ньому так і немає? Є карна справа по скарзі дружини Колихаєва, яка вважала, що її чоловік задешево продав машину Лагуті. І от цією справою, суто цивільною, займалось ціле СБУ. Так, СБУ того самого Баканова, в якому виявили десятки зрадників на ключових постах того самого пройоб@ного півдня", - пише Хлань.

"Від мене єдина претензія до Геннадія, що він не захищався. Мовчав. Хоча йому було, що розповісти цікавого. Мене просив не розповсюджувати те, про що мені розповідав, але обов’язково прийде на це свій час. До речі, саме тому з цією владою розслідування перших днів війни ніколи не буде. Бо там таке полізе…Ну що ж… рідним щирі співчуття, Геннадію царства небесного. Я впевнений, що це все колись стане відомим всім. Це буде найкраща пам'ять про людину, яка на своїй посаді насправді немало зробила в перші дні вторгнення", - резюмує депутат облради.

 
Схожі новини: