У запорізьких школах триває переобладнання підвалів у найпростіші укриття

Переглядів: 176

14 вересня 2023 16:16

У запорізьких школах триває переобладнання підвалів у найпростіші укриття фото

У Заводському районі триває переобладнання підвалів у закладах освіти у найпростіші укриття. 

Роботи виконуються згідно з проєктами, які передбачають наявність у кожному такому приміщенні системи вентиляції, сучасної протипожежної системи, а також як мінімум двох виходів. Про це повідомляє Запорізька міська рада. 

В одній із шкіл Заводського району оновили найпростіше укриття. В ньому відремонтували та пофарбували стелю і стіни, замінили електропроводку та встановили систему штучної вентиляції, сучасні світильники та 2-є залізних дверей. Ремонт тривав близько 2 місяців. Тепер в укритті може комфортно перебувати до 50-ти людей.

Аналогічний ремонт укриття вже місяць триває й в іншій школі району. У приміщеннях вже заштукатурили стіни, зробили стяжку підлоги. В планах - замінити електрику та підвести воду. Тут встановлять й металеві захисні пластини на вікна, аби вберегти людей від вибухової хвилі, уламків з вулиці та від трощення самого вікна. За нормами, також передбачена вбиральня та два окремих виходи.

Тим часом в іншій школі триває підготовка до капітального ремонту укриття, розрахованого на 75 людей. Своїми силами співробітники школи та батьки вже виконали косметичний ремонт приміщення: зашпаклювали та пофарбували стіни, в одній з 3-х кімнат поклали кахлі, а також встановили додаткове освітлення. Капітальний ремонт має початись наприкінці цього року. Заплановані роботи щодо відновлення санвузлів, каналізації та вентиляції, а також ремонт підлоги і встановлення нових дверей.

Загалом, спеціальною комісією було обрано 11 підвалів, які можна переобладнати в найпростіші укриття. 

Для облаштування укриттів в Заводському районі з бюджету виділено 10 мільйонів гривень, 8 з яких виділила міська рада. На ці кошти придбають усе необхідне для комфортного перебування людей у сховищах.
Схожі новини: