Не депутат, але з мандатом: балицький і його дивні справи

Переглядів: 461

4 липня 2023 17:38

Не депутат, але з мандатом: балицький і його дивні справи фото

У головного зрадника Запорізької області депутатський мандат відберуть у законний спосіб

Колаборант євген балицький відсторонений від участі у роботі обласної ради, але мандата його позбавлять після закінчення терміну апеляції на рішення суду.

Головного зрадника Запорізької області обвинувачували за двома статтями Кримінального кодексу України - ч. 5 статті 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) та ч. 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України).

Судовий розгляд здійснювався в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого. Як повідомилапресслужба Комунарського районного суду Запоріжжя, винуватість обвинуваченого визнано судом доведеною на підставі сукупності досліджених судом доказів. 

Суд призначив обвинуваченому максимальне покарання за сукупністю вказаних злочинів  - позбавлення волі на строк 15 років з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років, з конфіскацією всього належного йому майна. Також суд стягнув з обвинуваченого на користь держави судові витрати, пов’язані з проведенням експертизи.

Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання. Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку. 

Активісти та інші небайдужі громадяни  неодноразово піднімали питання, чому зрадник, який працює на окупантів, до сих пір не позбавлений мандата депутата Запорізької обласної ради. Після рішення суду роз’яснення публікувалися на сайті Запорізької обласної ради.

Сьогодні відповідь на це питання дала голова Запорізької обласної ради Олена Жук. 

- Комунарський районний суд нарешті розглянув справу стосовно зрадника євгена балицького, який перейшов на бік ворога та відкрито і публічно закликає до повалення державної влади України. 29 червня 2023 року йому заочно оголошено вирок: позбавлення волі строком на 15 років. 

Згідно з чинним законодавством України, вирок суду є підставою для позбавлення колаборанта депутатського мандата без рішення обласної ради. Це передбачено Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Подібний механізм вже був застосований відносно іншого державного зрадника, ексдепутата миколи пастушенка, якого позбавлено повноважень депутата обласної ради в березні 2023 року.

Зауважимо, що вирок суду відносно балицького набуває сили через 30 днів після оголошення вироку, це вказано у постанові суду. Це процедурне питання, протягом 30 днів засуджений має право подати апеляційну скаргу.

Особистим розпорядженням голови обласної ради Олени Жук балицького було відсторонено від участі в роботі обласної ради ще на початку повномасштабного вторгнення.

Балицький – державний зрадник, він обов’язково буде позбавлений депутатських повноважень - у законний спосіб, - написала на своїй фейсбук-сторінці Олена Жук. 

Тобто депутатського мандата головний колаборант Запорізької області балицький позбудеться через місяць після вироку суду, при умові, що він не подасть апеляцію на судове рішення.
Схожі новини: