Зеленський посмертно нагородив підлітків, убитих окупантами в Бердянську

Переглядів: 407

21 липня 2025 14:54

Зеленський посмертно нагородив підлітків, убитих окупантами в Бердянську фото

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про посмертне нагородження орденом Свободи Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова — підлітків, які загинули в окупованому Бердянську.

Як зазначено в указі, школярів удостоєно державної нагороди «за громадянську мужність, патріотизм, самовіддане відстоювання суверенітету та незалежності Української держави».

Тігран Оганнісян навчався у Бердянській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №7, Микита Ханганов — у школі №1. За офіційною інформацією, після вбивства окупаційна влада так і не передала тіла загиблих родинам.

За даними Служби розшуку дітей, хлопців звинувачували у підготовці диверсії на мелітопольській залізниці. Перед цим окупанти кілька днів катували самих підлітків та членів їхніх родин. Під загрозою була можливість засудження на термін до 20 років.

Українські правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за фактом вбивства. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що після розголосу справи Європейський парламент вимагав передати хлопців на підконтрольну Україні територію. Ці вимоги залишилися без відповіді з боку окупаційної адміністрації.




Схожі новини: