Стало відомо, скільки років знадобиться для системи зрошення України

Переглядів: 561

9 червня 2023 15:46

Стало відомо, скільки років знадобиться для системи зрошення України фото

Канал Каховської ГЕС забеспечував водою понад півмільйона гектарів земель на півдні та сході нашої держави, тож проблема зрошення стане найбільшою в сільському господарстві.

На вирішення цієї проблеми знадобиться від 3 до 7 років.

Про це заявив міністр агрополітики Микола Сольський.

“Наслідки припинення зрошення значно більші. Не півмільйона гектарів, а мільйон-півтора гектарів не будуть використовуватися (для землеробства) повною мірою. Щоб відновити зрошення, потрібно три-п’ять-сім років. І це має стати пріоритетом. Бо це питання не тільки агробізнесу, екології, а й соціальне. Фермери утримують соціальне життя в навколишніх селах, платять податки, платять орендодавцям, а це здебільшого літні люди, за паї”, – сказав міністр.

Він також додав, що постраждають і землі, які не мали зрошувальних систем – у фермерів не буде обігових коштів для їхнього обробітку.

Сольський нагадав, що аграрії півдня України отримували основний і стабільний дохід від урожаю з полів, які мали зрошувальні системи.

Міністр також зауважив, що Каховське водосховище було джерелом двох систем зрошення та подачі води – Каховської системи та Північно-Кримського каналу. Ці системи були побудовані на основі рівнів води, щоб мінімально використовувати електроенергію для насосів. Зараз рівень води впав, тому вода до систем просто не доходить. Щоб його підняти, потрібно відновлювати дамбу.
Схожі новини: