Чому шкідливо постійно дихати ротом

Просмотров: 876

1 февраля 2023 18:18

Чому шкідливо постійно дихати ротом фото

Люди з народження створено так, щоб дихати носом. Дихання носом має набагато більше переваг для вашого тіла, ніж вдихання повітря ротом.

Новонароджені майже весь час вдихають та видихають носом. Це пов'язано з будовою нашого горла, це дозволяє дихати та смоктати рідини одночасно, не задихаючись. Це механізм виживання.

Дихання носом відповідає за кілька важливих функцій, яких немає дихання ротом:

  • Контроль температури – повітря зігрівається, коли проходить через ніс. Холодне повітря може спричинити подразнення дихальних шляхів.
  • Фільтрація - волосся в носі затримує пил, бруд і мікроби.
  • Зволоження - коли повітря потрапляє в легені через ніс, воно зволожується. Без цього у людини починається сухість у роті і може хворіти на горло. 

Деякі експерти вважають, що з диханні носом організм поглинає на 10 – 20% більше кисню, ніж ротом. Недоліки дихання ротом Якщо дитина постійно дихає ротом під час сну, це може призвести до уповільнення зростання. Такі діти гірше сплять, бо вночі у них виробляється менше гормону росту. Дихання ротом уві сні іноді призводить до галітозу - хронічного неприємного запаху з рота. Також воно може зіпсувати прикус. Під час сну людина, що дихає ротом, втрачає більше вологи, через що вранці може боліти голова, буде втома і пересохле горло. У дорослих з астмою дихання ротом робить роботу легень менш ефективною, також можуть загострюватися симптоми астми.Похожие новости: