Папа Римський закликав РФ та Україну провести обмін всіх полонених
У неділю, 12 травня, Папа Римський Франциск закликав Україну та Росію обміняти всіх полонених. Він також наголосив, що готовий сприяти цьому процесу.
Про це повідомляє Vatican News.
«У той час, коли ми святкуємо Вознесіння Воскреслого Господа, Який дає нам свободу і хоче, щоб ми були вільними, я знову звертаюся із закликом до загального обміну всіх полонених між Росією та Україною, запевняючи у готовності Святого Престолу посприяти будь-яким зусиллям у цьому напрямку, особливо щодо важкопоранених і хворих. І надалі молімося за мир в Україні, в Палестині, в Ізраїлі, в М’янмі. Молімося за мир», — заявив понтифік.
Це не перший заклик Папи Римського що обміну військовополоненими. 31 березня він у Великодньому посланні закликав Росію та Україну провести обмін полоненими за схемою «всіх на всіх». Голова ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що підтримує цю ініціативу, але зазначив, що спочатку треба переконати погодитись на неї Росію.
Останні заяви папи Франциска про російське вторгнення в Україну та «білий прапор»
25 березня папа Франциск заявив, що обстріли енергооб'єктів в Україні загрожують гуманітарною катастрофою.
9 березня в інтерв'ю швейцарській італомовній телерадіокомпанії RSI папа Римський Франциск, оцінюючи становище України у війні, сказав, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність білого прапора» і що «вести переговори — це сміливо». При цьому він закликав вести переговори, «поки усе не стало гірше».
Після того, як слова Франциска викликали широкий резонанс, керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що папа підхопив запропонований журналістом у запитанні вислів про «білий прапор».
За словами Бруні, Франциск також підтвердив свою «глибоку прихильність» до українського народу.
10 березня посол України при Святому Престолі Андрій Юраш заявив, що найближчим часом зустрінеться з понтифіком і порушить тему України.
Президент Володимир Зеленський після заяви папи сказав, що дехто в церкві займається «віртуальним посередництвом між тим, хто хоче жити, і тим, хто хоче тебе знищити». Слова понтифіка також розкритикувала низка західних політиків.
МЗС України викликало апостольського нунція Вісвалдаса Кулбокаса та висловило розчарування словами Франциска.
Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 10 березня у відповідь на слова папи Римського сказав, що прапор України — синьо-жовтий, і «ми не будемо піднімати інші прапори».
12 березня державний секретар Ватикану кардинал П'єтро Паролін, пояснюючи резонансні слова папи Римського, заявив, що першою умовою миру є припинення вогню з боку агресора, тобто Москви.
Джерело: NV