Макрон назвав тему війни в Україні однією з пріоритетних під час зустрічі із Сі Цзіньпіном
6 травня 2024 16:17

Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі намагатиметься переконати лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію для припинення війни в Україні, а також підтримки діалогу з Києвом.
Про це повідомляє Associated Press.
За інформацією агенції, офіс Макрона заявив, що переговори про дипломатичні зусилля щодо підтримки України та тиску на Росію є головним пріоритетом для президента Франції.
За словами неназваного французького посадовця, Макрон сподівається, переконати Сі Цзіньпіна використати свої важелі впливу на Москву, щоб «сприяти вирішенню конфлікту» в Україні. Крім того, президент Франції порушить питання щодо китайських компаній, які постачають Росії продукцію, що допомагає їй у веденні війни проти України, а також закликатиме Китай підтримувати діалог з Україною.
Візит Сі Цзіньпіна у Францію
5 травня Сі Цзіньпін прибув до Франції, розпочавши своє кількаденне турне країнами Європи.
У повідомленні Китайського центрального телебачення CCTV зазначається, що Сі Цзіньпін прибув до Парижа о 15:40 за місцевим часом. Це перший візит лідера Китаю до Європи за п’ять років.
Лідер Китаю має зустрітись з президентом Франції Еммануелем Макроном та, крім двосторонніх відносин та відносин Китаю з ЄС, обговорити також міжнародні та регіональні питання. Про це він повідомив у своїй заяві з нагоди прибуття.
Крім того, лідер Китаю висловив бажання співпрацювати з Францією та міжнародною спільнотою для завершення війни в Україні, назвавши це «врегулюванням кризи».
Президент Китаю наголосив, що усвідомлює, як багато для Європи значить українська криза, і висловив прихильність до принципів міжнародних відносин, включно з повагою суверенітету, взаємним ненападом і мирним співіснуванням.
Джерело: NV