У Запорізькій області повідомили про підозру двом бойовикам «особистої армії» гауляйтера Балицького

Переглядів: 287

22 лютого 2024 12:53

У Запорізькій області повідомили про підозру двом бойовикам «особистої армії» гауляйтера Балицького фото

Спецслужбою встановлено особи та повідомлено про підозру двом бойовикам «особистої армії» гауляйтера Балицького.

Одним із бойовиків виявився мешканець тимчасово окупованої АР Крим, давній прихильник «русского миру», який у 2014 році брав участь у захопленні адмінбудівель українського півострова.

З початком широкомасштабного вторгнення, він переїхав до Мелітополя, а  у вересні 2022 року вступив до лав так званого  «Государственного унитарного предприятия «Добровольческий батальон имени П.А. Судоплатова», де його призначили «командиром роти». Про це повідомляє пресслужба СБУ.

На своїй «посаді», він здійснював набір особового складу незаконного воєнізованого формування, проводив навчання з військової та вогневої підготовки підлеглих йому осіб, здійснював загальне керівництво ввіреному йому підрозділу.

Інший учасник окупаційного «добробату», мешканець Мелітопольського району, вступив до незаконного воєнізованого підрозділу з корисливих та ідеологічних мотивів. На «посаді» «стрілка 2-ї мотострілецької роти» незаконного збройного формування колаборант брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку.

За даними досудового слідства незаконний воєнізований підрозділ був створений за вказівкою Балицького для особистої охорони та захисту його бізнес-інтересів.

За його завданням, збройне формування займалось рекетом, захоплювало приватні підприємства та залякувало бізнесменів для поповнення «казни» окупантів і їхнього запорізького намісника.

На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігурантам  про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

За добровільну участь у незаконному збройному формуванні окупантів їм загрожує покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Викриття та розслідування злочинів зрадників здійснювали співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.
Схожі новини: