США, ЄС і Британія посилюють контроль за дотриманням стелі цін на роснафту – Reuters

Переглядів: 264

3 грудня 2023 09:39

США, ЄС і Британія посилюють контроль за дотриманням стелі цін на роснафту – Reuters фото

США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові Острови та Панаму, щоб посилити нагляд за суднами під їхніми прапорами, щоб гарантувати, що вони не транспортують російську нафту, продану вище максимальної ціни, повідомляє джерело Reuters.

Цей крок знаменує собою чергову ескалацію зусиль Заходу щодо встановлення обмеження ціни на морські постачання російської нафти в $60, яке було встановлено, щоб покарати Москву за війну в Україні.

Листи, які були надіслані владі Панами, Маршаллових Островів і Ліберії, підписані заступником міністра фінансів США Брайаном Нельсоном, главою відділу міжнародних фінансів казначейства Великої Британії Ліндсі Вайт і главою відділу фінансових послуг Європейської комісії Джоном Берріганом.

За даними аналітичної фірми Lloyd's List Intelligence, близько 40% із приблизно 535 танкерів цього тіньового флоту належать компаніям, зареєстрованим на Маршаллових Островах.

Видання стверджує: мета тиску – не скоротити кількість суден, що перевозять російську нафту водою, але посилити контроль за дотриманням стелі цін і підвищити витрати Росії під час транспортування нафти.

У листах США, ЄС і Велика Британія просять підвищити обізнаність учасників торгівлі про те, що їхній прапор не повинен використовуватися для танкерів, які перевозять нафту за ціною, вищою за граничну. Самим трьом країнам санкції не загрожують.

16 листопада Сполучені Штати наклали санкції на три танкери та три судноплавні компанії з ОАЕ. Окрім цього, США перевіряють 100 танкерів із 30 країн на порушення санкцій проти Росії.
Схожі новини: