Єгор СОБОЛЄВ: «Війна майбутнього вже почалася». Частина друга

Переглядів: 423

28 липня 2023 13:34

Єгор СОБОЛЄВ: «Війна майбутнього вже почалася». Частина друга фото

"Айтівцям не місце на війні". Такі твердження можна побачити у соцмережах та почути в розмовах між українцями. Їхні автори переконують, ніби айтівці важливіші у тилу, своїми високими заробітками підтримуючи економіку. А от в армії вони, мовляв, не зможуть продемонструвати високу ефективність.

Ці твердження спростовуються сотнями, а то й тисячами історій айтівців у "пікселі". Один із них – відомий за своєю парламентською діяльністю Єгор Соболєв, пише УП. 

Початок тут.

Успіхи підрозділу "НАТО"

Останні півроку підрозділ Соболєва перебуває на фронті. Його бійці, зокрема пілоти, допомагали звільнити кожен населений пункт, де за останні місяці знов замайорів український прапор.

Загалом взвод Соболєва з БПЛА працює за трьома напрямками.

Перший напрямок – це розвідка, яка проводиться БПЛА літакового типу. Результати цієї розвідки надаються артилерії та бригадам, що тримають фронт – для ситуаційної обізнаності. Також при цьому обираються цілі для ударних дронів.

Другий напрямок – атаки дронами-камікадзе. Цілями для таких дронів стають як бронетехніка, так і вогневі позиції ворога – кулемети, ПТКР (протитанкові керовані ракети), тощо.

Третій напрямок – це нічне бомбардування. 

"Вночі вилітає коптер. І раз – немає одного російського танка, другого російського танка, САУ", – віджартовується Соболєв.

"Нам треба вигравати в цій війні дронів. Техніка минулих війн безсила проти дронів. 

Подивіться: дрони вже успішно атакують кораблі, величезні дорогі російські корита. Тому чим більше ми будемо вкладатися у війну технологій, тим швидше ми виграємо у "орків". І тим більше ми збережемо життів для України", – переконує Соболєв.

У такій війні БПЛА стають боєприпасами. Лише розхід дронів-камікадзе на місяць для одного його взводу "НАТО" оцінює в сотні. Далі їх буде потрібно більше і більше.

Соболєв розповідає, що на дрони щомісяця витрачаються десятки тисяч доларів. Він вже "обібрав" своїх друзів та знайомих, тож тепер відкрив фандрайзинг. Плюс підрозділ почав отримувати БПЛА в рамках програми "Армія дронів". 

"Це реально ефективний проєкт, який треба тільки мультиплікувати і масштабувати", – каже Соболєв.

Також він називає надзвичайно важливим рішенням командування створення рот ударних БПЛА в усіх бригадах. 

"Ми ще не до кінця усвідомили, наскільки це ефективне рішення. Але я вже бачу, що це буде одне з найкращих рішень цієї війни", – вважає "НАТО".

Підрозділ Єгора "НАТО" Соболєва на фронті, літо 2023 року

Технології Росії та проти Росії

"Війна майбутнього вже почалася", – неодноразово повторює Соболєв у розмові. За кілька місяців на фронті він відчув, як бойові дії стали більш технологічними.

"Росіяни швидко мавпують наші ідеї, в яких ми їх переважаємо. Ми креативніші, ми швидші, але вони вміють вивчити досвід і завантажити свою промисловість. І наскільки дозволяє розуміти фронт, російська оборонка не те що не мертва, а навпаки розвивається", – розповідає Соболєв.

Він бідкається, що санкції не змогли зупинити розвиток російського ОПК. І їхня централізована система дає результати. 

"Вирішили вони робити зв'язку "Зали" і "Ланцетів" – зробили. І це дуже багато лиха для нас і нашої землі. Вирішили робити окопний РЕБ – зробили у величезній кількості. І тепер наші дрони набагато частіше падають із подавленим зв'язком", – пояснює "НАТО".

Про російську радіоелектронну боротьбу він говорить як про дуже успішну. Російські війська РЕБ формувалися десятки років. І нині техніка та зброя, яку надають союзники, відчувають на собі виклики російської РЕБ. 

"Таких викликів вони не відчували у жодній війні", – підсумовує Соболєв.

Тож він закликає не заспокоюватися, не думати, що перемога вже в кишені. Перемога буде обов'язково, але для цього потрібні важливі кроки та рішення: створювати високотехнологічну зброю у великій кількості, вигравати в програмному забезпеченні, готуватися до того, що АІ буде керувати засобами враження. І в жодному разі не недооцінювати ворога.

"Орки", вони далеко не всі є тупими і бездарними. І всі вони насправді виправдовують прізвисько "орки": вони жорстокі і вперті, і вони готові вмирати десятками тисяч, але далі йти вперед чи чіплятися за вже загарбану землю. В цілому російська воєнна машина недооцінювалася в нашому фейсбуці. Їх багато, і це нам не треба забувати. Ми не можемо їх перемагати і навіть пробувати перемагати кількістю, бо їх завжди буде більше", – вважає Соболєв.

Що усвідомив за війну

Хоч колишній депутат та айтівець і говорить про війну майбутнього, але найважливіше для себе на фронті усвідомив про історію України. Він вважає, що останні 300 з гаком років українці жили в умовних Бучі та Маріуполі.

"Нас багато років тому так само брутально окупували, убили всіх, хто чинив спротив, інших грабунками, зґвалтуваннями, тортурами залякали. Потім поставили тим грабіжникам, ґвалтівникам і вбивцям пам'ятники, сказали, що це ваші герої. Ну і сотні років у такій атмосфері терору і неправди тримали", – проводить історичні паралелі Соболєв.

Минулого року світ побачив та усвідомив, що відбувалося з українцями в Бучі та Маріуполі. На думку Соболєва, подібне було сотні років у цілому в окупованій Росією Україні. Коли дисиденти, політв'язні чи повстанці минулого намагалися щось змінити, їх одразу нейтралізовували чи убивали, як це робили окупанти в 2022-му.

І друга річ, яку Єгор усвідомив на війні: що вільні українці – надзвичайні. 

"Ми вміємо не просто бути сміливими, в цьому я ніколи не сумнівався, і всім було очевидно, що ген свободи у нас дуже потужний. Але виявилося, що ми можемо бути дуже дисциплінованими, дуже терплячими, дуже організованими. Навіть дуже об'єднаними. Ця об'єднаність не має нічого спільного з поняттям "один народ, один вождь, одна правда".

Це об'єднаність та згуртованість дуже різноманітного суспільства з різними політичними поглядами, з різним рівнем доходів, походження, виховання – навколо спільних ідеалів", – каже Соболєв.

Тож у підсумку війна має завершитися не лише перемогою над окупантами, але й перемогою над комплексом меншовартості та неспроможності.

"Люди добрі, ми сотні років жили в Маріуполі і Бучі. Величезна звитяга і перемога в тому, що ми вижили, зберегли свою українськість – не без втрат, не без забуття, не без білих плям, але зберегли. І тепер, під час війни її відкриваємо в собі та в інших. Вільна Україна, вона – неймовірна", – підсумовує Соболєв.

 

 




Схожі новини: