Зміцнює кістки. Кому варто включити ревінь у свій раціон, а кому краще його уникати

Переглядів: 382

27 травня 2024 22:32

Зміцнює кістки. Кому варто включити ревінь у свій раціон, а кому краще його уникати  фото

Ревінь — терпкий овоч, багатий на клітковину, вітамін К і антиоксиданти. Він може допомогти в лікуванні закрепів, підтримати здоров’я кісток і знизити ризик різних захворювань.

Ревінь (Rheum rhabarbarum) — багаторічна рослина родини гречаних з довгими м’ясистими стеблами яскраво-рожевих і червоних відтінків і великим темно-зеленим листям. Стебла їстівні та мають терпкий кислуватий смак, який добре поєднується з десертами. Листя токсичне і не придатне в їжу.

У традиційній китайській медицині ревінь використовують близько 5000 років. Він містить вітамін К, клітковину й антиоксиданти, корисні для кісток, травлення і серця, хоча тривале вживання як добавки може бути шкідливим.

Допомога в разі закрепів

До 20% людей страждають на хронічні закрепи. Ревінь, багатий на клітковину, допомагає запобігти і лікувати закрепи, прискорюючи проходження випорожнень через кишечник. Антрахінони в ревені стимулюють кишечник, полегшуючи дефекацію.

Багатий на антиоксиданти

Ревінь — чудове джерело антиоксидантів, що борються з вільними радикалами і запобігають окислювальному стресу, пов’язаному з хронічними захворюваннями, такими як рак і серцево-судинні хвороби. Дослідження показують, що ревінь містить більше антиоксидантів, ніж капуста, особливо антоціанів, що надають стеблам червоного кольору.

Підтримка здоров’я кісток

Ревінь багатий на вітамін К, який покращує структуру кісток і регулює їхній ріст. Низьке споживання вітаміну К пов’язане з підвищеним ризиком переломів. Достатню кількість вітаміну К можна отримати з продуктів, таких як ревінь, натто і темна зелень.

Поживна цінність ревеню

Ревінь — гарне джерело клітковини, вітаміну К і антиоксидантів, а також інших вітамінів і мінералів, таких як вітамін С і марганець.

Одна чашка нарізаного кубиками ревеню містить:

  • Калорії: 25
  • Жир: 0,2 г
  • Натрій: 5 мг
  • Вуглеводи: 5,5 г
  • Клітковина: 2,2 г (8% денної норми)
  • Доданий цукор: 0 г
  • Білок: 1,1 г
  • Вітамін К: 36 мкг (29% денної норми)
  • Вітамін С: 9,7 мг (11% денної норми)
  • Марганець: 0,24 мг (10% денної норми)

Вітамін С важливий для росту і відновлення тканин, виробництва колагену і профілактики захворювань завдяки своїм антиоксидантним властивостям. Марганець допомагає організму розщеплювати крохмалі для енергії, формувати кістки, захищати клітини, підтримувати імунітет і репродукцію. Вітамін К необхідний для згортання крові та здоров’я кісток, проте людям, які приймають антикоагулянти, слід вживати ревінь з обережністю.

Одна чашка ревеню також забезпечує близько 8% денної норми кальцію і калію, а також меншу кількість вітамінів А, Е, фолієвої кислоти, тіаміну, рибофлавіну, ніацину та інших речовин.

Ревінь як добавка

Екстракт ревеню використовують у добавках для лікування хронічної ниркової недостатності, діабетичної нефропатії та закрепів. Однак тривале використання добавок з ревеню може бути токсичним для шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки. Концентровані форми ревеню можуть спричинити сильну діарею. Для безпеки краще вживати ревінь у їжу, а не у вигляді добавок.

Коли ревінь може бути шкідливий

Хоча стебла ревеню безпечні, його листя токсичне. Симптоми отруєння листям ревеню включають утруднене дихання, печіння в роті та горлі, діарею, хрипкий голос, нудоту, блювоту, камені в нирках, червону сечу, судоми та біль у животі. У разі отруєння слід негайно звернутися по медичну допомогу.

Ревінь також містить оксалати, які можуть сприяти утворенню каменів у нирках. Щоб запобігти їхньому утворенню, поєднуйте продукти з високим вмістом оксалатів із продуктами, багатими на кальцій, як-от йогурт, зелень або насіння, і обмежте споживання натрію.

Алергія на ревінь зустрічається рідко, але можлива. Симптоми алергії включають набряк язика, свистяче дихання і кропив’янку. У разі їх появи слід негайно звернутися по медичну допомогу.




Схожі новини: