«Робота для ВПО: ти потрібен!»: у Запорізькій області проходить інформаційна кампанія для переселенців

Переглядів: 196

19 вересня 2023 09:00

«Робота для ВПО: ти потрібен!»: у Запорізькій області проходить інформаційна кампанія для переселенців фото

З початку року станом на 15 вересня  2023 року на обліку в центрах зайнятості Запорізької області перебували 2490 внутрішньо переміщені особи,  з яких мали статус безробітного 1901.

Як повідомляє Запорізький обласний центр зайнятості, з початку року вже працевлаштовані 512 внутрішньо переміщених осіб, проходили навчання за сприянням служби зайнятості 27 осіб, взяли участь в громадських та суспільно корисних роботах 61 громадян, отримали ваучери для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації 345 особи з числа ВПО.

Роботу знайшли медичні та інженерні працівники, службовці, бухгалтери, продавці, касири, слюсарі, водії автотранспортних засобів, електромонтери, адміністратори. А також певна кількість безробітних працевлаштовані на некваліфіковані роботи: охоронник, вантажник, молодша медична сестра, укладальник-пакувальник та ін.

На обліку в центрах зайнятості Запорізької області станоим на 15 вересня  перебуває 450 зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Більшість з них –особи з тимчасово окупованих територій Запорізької області – 298, Донецької області – 96, Луганської області – 25, Херсонської області – 7.

З 1 вересня 2023 року стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!», метою якої є допомога внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в нових умовах.

Державна служба зайнятості впроваджує активні програми сприяння зайнятості, пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці.

Щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості, а за допомогою сервісів служби зайнятості здійснити підбір роботи, отримати профорієнтаційні послуги, ваучера на навчання, тощо.

Основні програми  та послуги служби зайнятості для ВПО: 

Послуги з працевлаштування.

Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійно  на Єдиному порталі вакансій  або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram  та Viber. 

Але, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема – з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Сприяння тимчасовій зайнятості.

Служба зайнятості організовує для безробітних:

  • громадські та інші роботи тимчасового характеру у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України на термін не більше 180 календарних днів.
  • суспільно корисні роботи на час дії воєнного стану.

Професійне навчання та надання ваучерів. 

За сприяння служби зайнятості громадяни з-поміж  зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійне навчання: професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Професійне навчання здійснюється у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Громадяни, які мають професійно-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень.

Набуття статусу зареєстрованого безробітного.

Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у такі способи:

  • особисто, під час відвідування центру зайнятості;
  • через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія.

Розмір допомоги по безробіттю для кожної людини визначається індивідуально. Для визначення орієнтовного розміру своєї допомоги ви можете скористатися відповідною послугою чат-бота у Telegram.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Надання грантів для створення або розвитку власної справи.

У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

  «Власна справа» – розмір мікрогрантів становить від 50 000 до 250 000 гривень;

Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.

Джерело: Запорізький обласний центр зайнятості

 

 
Схожі новини: