Підтримував проведення «СВО»: СБУ затримала запоріжця, який мріяв про «русский флаг на Хортице»

Переглядів: 248

7 вересня 2023 14:00

Підтримував проведення «СВО»: СБУ затримала запоріжця, який  мріяв про «русский флаг на Хортице» фото

Контррозвідка Служби безпеки України викрила на антиукраїнській діяльності мешканця Запоріжжя, який входив до розгалуженої пропагандистської мережі окупантів.

В умовах воєнного стану він поширював наративи країни-агресора, але насправді сам не вірив в реальність «мрій» загарбників. Про це повідомляє УСБУ в Запорізькій області.

Зловмисником виявився місцевий мешканець, колишній співробітник однієї з ІТ-компаній. З початком російської агресії прихильник «політики путіна» значно активізував свою діяльність. На власній сторінці, в одній із заборонених соціальних мережах, він завзято виправдовував повномасштабне вторгнення в Україну військ рф та категорично заперечував військові злочини агресора.

«У своїх репостах та публікаціях прихильник загарбницької політики схвалював проведення так званої «спецоперації» в Україні, підтримував російських військових і бойовиків квазідержавних утворень «днр/лнр». Він також дискредитував органи влади і ЗСУ та закликав своїх земляків допомагати військам «визволителів» аби підняти «русский флаг на Хортице». Проте, у своїй інтернет-спільноті чоловік публікував пости із певними сумнівами щодо ефективності дій агресора», - говориться у повідомленні.

Під час огляду комп’ютерної техніки пропагандиста правоохоронці виявили матеріали, які містять докази його протиправної діяльності.

Лінгвістична експертиза засвідчила, що більшість матеріалів містять публічні заклики, направлені на порушення основ національної безпеки.

Слідчі СБУ повідомили агітатору про підозру за ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Схожі новини: