Три тижні дітей з Мелітополя будуть зомбувати в росії: в чому загроза

Переглядів: 371

27 червня 2023 17:12

Три тижні дітей з Мелітополя будуть зомбувати в росії: в чому загроза фото
Батьки дітей, напевно, не бачать загрози у відпочинку в російських таборах

Окупаційна влада продовжує пропонувати дітям у Мелітополі відпочинок в Криму чи росії. Більшість батьків не бачить загрози, а педагоги попереджають: дітей, якщо не викрадуть, так "промиватимуть мізки". 

Центральні ЗМІ неодноразово розповідали історії, коли дітей з Херсонщини чи Харківщини окупанти вивозили до росії нібито на відпочинок. Але замість 2-3 тижнів поїздки розтягувались на місяці, бо після завершення зміни хлопців та дівчат не повертали рідним, а переміщували територією рф, розподіляли до родин і намагались впевнити, що вони не потрібні батькам. Повертати українців додому доводилось часом надзусиллями, з залученням громадських активістів та влади. 

Батьків у Мелітополі перспектива втратити дитину не лякає. Тож вони продовжують погоджуватися на пропозиції про безкоштовний відпочинок. Чергова партія дітей поїхала до Севастополя 25 червня. Про це повідомила окупаційна адміністрація. 

Але така недалекоглядність турбує освітян Мелітополя. Своїми занепокоєннями, зокрема, поділилась у Facebook Ганна Бут - викладачка Мелітопольського коледжа та фіналістка престижної премії Global Teacher Prize Ukraine 2021. 

"З Мелітополя на "безкоштовний відпочинок" до Криму відправили чергову партію українських дітей. Значна частина їхніх батьків в той чи інший спосіб підтримує "руський мир". То ж мова цього разу навряд чи йде про потенційне викрадення. Хоча цього теж виключати не можна. Але тут справа дещо в іншому, - вважає освітянка. - Окупанти втілюють в життя кремлівський проєкт викорінення української ідентичності та інтеграції українських дітей до російського соціально-культурного простору. Задля цього дітей фізично переміщують на територію РФ

Фінансування і координація процесу "безкоштовного відпочинку" відбувається під егідою проєкту міністерства освіти і науки РФ – "Университетские профильные образовательные смены". Він орієнтований на дітей віком 14-17 років та передбачає перебування на території РФ з метою вивчення історії Росії, російських регіонів, спілкування з російськими однолітками, участі у пропагандистських заходах. За три тижні активного зомбування цих дітей повернуть у Мелітополь. Ще за деякий час, вже після деокупації нашої землі, більшість з них піде знов в українські школи. З нашими дітьми. І там буде все дуже непросто. Розрахунок Кремля саме на це". Имя:
Ваш комментарий:

Схожі новини: