Евровидение: Гайтана вышла в финал

Переглядів: 980

25 травня 2012 09:39

Евровидение: Гайтана вышла в финал фото
В четверг, 24 мая, в столице Азербайджана Баку состоялся второй полуфинал ежегодного песенного конкурса Евровидение.

В финал прошли десять из 18 участников, в том числе и представительница Украины Гайтана с песней "Be My Guest".

Также в финале будут участвовать Лорин (Швеция) с композицией "Euphoria", Туджи (Норвегия) с песней "Stay", Курт Каллея (Мальта) с песней "This Is The Night", Джан Бономо (Турция) с песней "Love Me Back", Отт Лепланд (Эстония) с композицией "Kuula", Донни Монтелл (Литва) с композицией "Love Is Blind", Калиопи (Македония) с композицией "Црно и бело", Желько Йоксимович (Сербия) с песней "Није Љубав Ствар" и "MayaSar" (Босния и Герцеговина) с композицией "Korake Ti Znam".

Напомним, в первом полуфинале победили Исландия, Венгрия, Албания, Румыния, Кипр, Греция, Россия, Ирландия, Молдова и Дания.

Финал Евровидения состоится 26 мая, в нем, кроме тех, кто победил в полуфинале, будут участвовать представители Великобритании, Германии, Испании, Италии, Франции и Азербайджана.

Источник: ЛІГАБізнесІнформ.



Имя:
Ваш комментарий:

Додик Гимпелевич
25 травня 2012 г. (11:14)
Лукашэнка, усiм ўжо …надакучыў! Калі Прэзідэнт, якой небудзь краіны, вельмi моцна напаскудзіць сваiм людзям, то, каб не несцi кару, яму трэба дзе небудь …схавацца. На прыклад - у Еўропе, ў Англii, а можа i ў Амерыцы. Але спачатку гаспадароў трэба задобрыць. Ну, i …як? А, вось як - прадаць, або здаць нейкія інтарэсы сваёй дзяржавы. А, гэты дурань, ...бацька Лукашэнка, не хоча скакаць "Лявоніху", пад амерыканскую дудачку, нiбы той, рускі касалапы, мядзведзь. Вось за гэта, Амерыка вельмi не любіць …бацьку Лукашэнку, ды ніколі не захоча яго ўсынавіць, як тую няшчасную сіроту. Значыць, Лукашенке не на каго пакласцiся, няма чаго робiць, ды не куды бегчы. Вось, чаму Лукашэнке, i нiчога не застаецца, як толькі клапоцiцца аб …гэтых беларусах, ды абараняць, iх.

Схожі новини: