Як правильно ліквідувати свій ФОП

Добавить новость


20 Января 2018 17:47 | Просмотров: 805 

«Я багато років займався власним невеликим бізнесом і був оформлений як ФОП. Зараз мені запропонували іншу роботу з нормальною зарплатою. Тому треба якомога швидше ліквідувати свій ФОП. Скажіть, як це зараз зробити? Куди звертатися, що потрібно?
Семен Дехтяренко».


На запитання відповідає фахівець загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» (реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів).

Куди звернутися для припинення діяльності ФОП?

Реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП уповноважені здійснювати:

- виконавчі органи місцевих рад, міські, районні державні адміністрації (у разі прийняття відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями);
-нотаріуси;
- акредитовані суб'єкти.

Реєстрацію припинення підприємницької діяльності для осіб, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, здійснює державний реєстратор за адресою їх тимчасового проживання. Припинення підприємницької діяльності внутрішньо переміщеної особи здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою за місцем проживання на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Які підстави для проведення державної реєстрації?

Державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
- документів, які подаються заявником для державної реєстрації;
- судових рішень, які набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі;
- рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному
порядку.

Яка форма подання документів для державної реєстрації?

Паперова форма: документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням (цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення).

Електронна форма: документи подаються заявником через портал електронних сервісів. Для цього необхідно зареєструватися на сайті за посиланням та виконати вказані на сайті дії. Електронна заява формується з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.

Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.

Які документи потрібно?

1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням особи (форма 12);
2) ксерокопія свідоцтва про смерть, судове рішення про визнання особи безвісно відсутньою - у разі припинення у зв’язку зі смертю;
3) паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує особу;
4) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує повноваження представника (у випадку подання документів представником).

Скільки коштує ця процедура, який строк розгляду документів?

За проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця справлення плати не передбачено.
Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо фізичних осіб - підприємців, має не перевищувати 24 годин після надходження документів. Виняток - вихідні та святкові дні.

Що робити після реєстрації?

Наступний крок - здійснити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати до органу Державної фіскальної служби податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Після цього ФОП має подати сам за себе звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Ще треба закрити рахунок у банку, якщо він був відкритий.

 
 
 

Версия для печати